HDK Julian organizuje akcję krwiodawstwa!

Krew to substancja, której nie można wytworzyć. Jest ona bardzo potrzebna przy różnego rodzaju przeszczepach czy skomplikowanych operacjach. W okresie wakacyjnym banki krwi były niemalże puste, dlatego by je ponownie zapełnić zorganizowano akcję krwiodawstwa.

14255

HDK Julian

To stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi powstało w 1977 roku dzięki inicjatywie górników-krwiodawców oraz Dyrekcji kopalni Julian. Na chwile obecną klub liczy 30 stałych członków i grono osób, które wspiera powstające akcje. Od 2008 roku HDK Julian organizuje akcje Wakacyjna Kropla Krwi. Podczas zakończenia przedsięwzięcia wręczane są dyplomy, nagrody i upominki dla krwiodawców, którzy przynajmniej dwukrotnie oddali krew dla potrzebujących.

Oddaj cząstkę siebie

W niedzielę (6.09) przy Parafii Św. Rodziny w Piekarach Śląskich – ul. Konstytucji 3 Maja 36 stanie mobilny punkt do oddania krwi. Krwiobus wraz z zespołem medycznym będzie czekał na chętnych w godzinach 9.00-13.00. Krew nie ma substytutu. Wielu pacjentów czekają skomplikowane operacje, gdzie transfuzja krwi może być konieczna. Przyłączmy się do akcji i pomóżmy zapełnić banki krwi.

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy przypominają, że w trakcie podejmowanych przez nich działań zachowane są rygorystyczne zasady bezpieczeństwa.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon