Gwałtowna ulewa nad Piekarami. W Brzezinach z powodu silnego wiatru urwała się blacha z dachu

17 sierpnia w godzinach popołudniowych nad województwem śląskim przeszła gwałtowna ulewa, której towarzyszyły silne porywy wiatru. Aura nie ominęła Piekar Śląskich, w których strażacy interweniowali kilkanaście razy. Opady były na tyle intensywne, że ulica Oświęcimska była częściowo nieprzejezdna przez kilka godzin.

SPI
Zerwana blacha z dachu Piekary

Front burzowy nad województwem nie ominął Piekar

Ponad 300 interwencji zanotowała wojewódzka komenda Państwowej Straży Pożarnej. Najwięcej zgłoszeń na skutek silnych porywów wiatru wpłynęło z Gliwic - 250, gdzie 10 dachów budynków zostało uszkodzonych. Po Gliwicach i powiecie gliwickim najwięcej interwencji odnotowano w Mysłowicach, Sosnowcu i Bytomiu.

Front nie ominął także Piekar, w których strażacy interweniowali do godziny 7, w piątek 18 sierpnia jedenaście razy. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło zalania fragmentu ulicy Oświęcimskiej - przy Autostradzie A1. Około godziny 14.00 rozpoczęło się odpompowywanie wody. Działania strażaków przy ulicy Oświęcimskiej zostały zakończone około 19. Ruch na kilka godzin został wstrzymany. Również na ulicy Granicznej doszło do zalania. Oprócz tego strażacy otrzymali pięć wezwań do połamanych konarów drzew,

Piekary
Ulica Oświęcimska/SPI

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło także przy ulicy Roździeńskiego, gdzie około godziny 19.00 z jednej z kamienic na chodnik spadła blacha z dachu. Wskutek zdarzenia nikt nie został ranny. Strażacy usunęli pokrycie dachowe z chodnika, a incydent został zgłoszony do Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Zalane Piekary i nieprzejezdne drogi

Może Cię zainteresować:

Potężna ulewa, której nie zapomną mieszkańcy Piekar. Pod wodą znalazła się Kozłowa Góra

Autor: Martyna Urban

10/06/2022

Wypompowywanie wody

Może Cię zainteresować:

Interwencje straży pożarnej w Piekarach. Ulice Graniczna i Bytomska po raz kolejny zalane

Autor: Martyna Urban

09/09/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon