Grupa plastyczna „Tęcza” z wystawą w Nowym Jorku!

Piekarskie malarki z plastycznej grupy „Tęcza” mogą być dumne z siebie. Ich prace zostały zaprezentowane w zabytkowym budynku Sunset Machine & Co w Nowym Jorku.

O grupie "Tęcza"

Grupa „Tęcza” powstała w 2006 roku jako fakultet Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a obecnie w ramach Dzielnicowego Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Opiekunem grupy i jej wsparciem jest mgr Elżbieta Czarnecka. To ona wyznacza nowe wyzwania, podnosząc coraz to wyżej poprzeczkę zadań, które grupa musi wykonywać. Prace członków „Tęczy” są również bardzo różnorodne - dzieła wykonywane są różnymi technikami plastycznymi.

Dotychczasowe miejsca wystaw

Do tej pory efekty działań grupy mogliśmy zobaczyć na licznych wystawach w piekarskiej bibliotece czy innych ośrodkach kultury takich jak: Szyb Wilson w Nikiszowcu, Szyb Luiza w Zabrzu, Senioralia w Warszawie . Nadszedł jednak czas na wystawę w części Brooklyny, która została została okrzyknięta przez znakomity przewodnik turystyczny mianem najatrakcyjniejszej dzielnicy na świecie. Sunset Park jest miejscem, gdzie spotykają się rożne środowiska artystyczne.

Wyczekiwana wystawa w Nowym Jorku

Wystawa w Sunset Machine & Co w Nowym Jorku stała się prezentacją całego, dotychczasowego dorobku grupy plastycznej. Wystawiono prace: Anny Dembeckiej, Teresy Wybraniec, Joanny Konarskiej, Aleksandry Rzeźniczek, Jadwigi Swobody, Haliny Wylężek, Aliny Janczak, Joanny Chojnackiej, Czesławy Trzęsimiech i Ewy Andrzejewskiej. Dzieła uczestniczek są bardzo zróżnicowane pod względem tematyki jak i technik wykonania. Organizatorem wystawy, była opiekunka grupy mgr Elżbieta Czarnecka.

Wystawa prac grupy plastycznej „Tęcza” trwa od 4 do 18 października w budynku Sunset Machine & Co w Nowym Jorku.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon