Gapowiczu, strzeż się! ZTM rekrutuje nowych kontrolerów biletów

„Bilety do kontroli” - wielu osobom na te słowa włos jeży się na głowie. Gapowiczów wciąż przybywa, a to uszczupla budżet ZTM. Jednostka postanowiła więc zatrudnić nowych kontrolerów. To ukróci bezkarne zachowanie osób, które korzystają z komunikacji miejskiej, nie płacąc za nią.

1 KONTROLABILETOW

Koniec pasażerów na gapę

Zarząd Transportu Metropolitalnego postanowił zatrudnić 50 nowych kontrolerów biletów do walki z nieuczciwymi pasażerami. Głównymi zadaniami tych osób będzie: sprawdzanie podróżnym biletów, nakładanie mandatów za brak okazania ważnego biletu uprawniającego do przejazdu czy kontrola jakości usług przewozowych. Oczekiwania jakie stawia ZTM przed kandydatami na te stanowisko są następujące: znajomość układu komunikacyjnego Metropolii, znajomość wewnętrznych przepisów oraz odpowiedzialności, umiejętności radzenia sobie ze stresem i wysokiej kultury osobistej.

Zatrudnieni kontrolerzy będą pracować na terenie Metropolii i gmin ościennych:

Jesteśmy pod wieloma względami największym organizatorem transportu w Polsce. Świadczymy usługi w 56 gminach i zapewniamy przejazdy na ok. 450 liniach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych – wskazuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Niemal podwajając liczbę kontrolerów chcemy zintensyfikować nasze działania w tych pojazdach. Szczególnie uwzględnione zostaną obrzeża sieci komunikacyjnej – dodaje.

Łatwo dostępne bilety

– Możliwości jest sporo. I choćby właśnie z tego powodu, ale przede wszystkim z szacunku dla uczciwych pasażerów, będziemy od początku przyszłego roku jeszcze częściej sprawdzać bilety i nakładać opłaty dodatkowe za ich brak – zapowiada Tomasz Musioł, zastępca naczelnika Wydziału Kontroli Biletów.

Kupno biletu nie powinno nikomu sprawiać problemu – bilety możemy nabyć w wielu kioskach czy sklepach czy automatach biletowych, które stoją na przystankach. Istnieją również nowoczesne formy zakupu biletów – portal internetowy czy aplikacje mobilne.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

1autobus

Opóźnienie uruchomienia linii metropolitalnych...

Ztm

Ważne zmiany w rozkładach jazdy ZTM – rozkłady...

Piekarscy policjanci odnaleźli flet

Piekarscy policjanci odzyskali flet warty kilka tysięcy zł

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Rysunek

Dzień Dziecka w ogrodzie biblioteki

Paintball

Otwarcie pola do paintballa w Piekarach...