Funkcjonariusze piekarskiej komendy odwiedzili przedszkole by uczyć o bezpieczeństwie

W przedszkolach czy młodszych klasach szkoły podstawowej wizyty policji w celach edukacyjnych należą do niemałych atrakcji! Wiele maleńkich osób marzy przecież o tym, by zostać policjantem. Sami funkcjonariusze również przyznają, że spotkania z dziećmi to dla nich ogromna radość...

Podczas akcji edukacyjnych w przedszkolach, dzieci z dużym zainteresowaniem słuchają policyjnych nauk. Dzięki temu, część z nich już w młodym wieku przyswoi niezbędną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

Mundurowi odwiedzili przedszkole

Piekarscy policjanci odwiedzili wychowanków Miejskiego Przedszkola nr 10. Opowiedzieli dzieciom, jak ważne jest korzystanie z przejść dla pieszych oraz noszenie odblasków. Najmłodsi poznali także podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Chociaż na razie nie korzystają z niej samodzielnie, dobre nawyki pielęgnowane od najmłodszych lat z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Zaciekawione dzieci zadawały policjantom mnóstwo pytań dotyczących ich służby. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć czy dokładnego oglądania sprzętu. Mimo powszechnej opinii, według której mundurowi nie są grupą zbyt lubianą - przedszkolaki są póki co pozbawione uprzedzeń. Policjanci podczas spotkania tłumaczyli również, że nie należy się ich bać. Niestety wielu rodziców... straszy swoje dzieci policją.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkaniec Piekar zatrzymany za jazdę po pijaku

Kierowca

Plaga pijanych kierowców. Zakrapiany weekend w Piekarach

Piekary Śląskie, policja

Zaginął mężczyzna z Piekar Śląskich

Policja

43-letni kierowca przekroczył prędkość

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

0podpalacz

Seryjny podpalacz złapany! Podłożył ogień m.in....