Funkcjonariusze piekarskiej komendy odwiedzili przedszkole by uczyć o bezpieczeństwie

W przedszkolach czy młodszych klasach szkoły podstawowej wizyty policji w celach edukacyjnych należą do niemałych atrakcji! Wiele maleńkich osób marzy przecież o tym, by zostać policjantem. Sami funkcjonariusze również przyznają, że spotkania z dziećmi to dla nich ogromna radość...

Podczas akcji edukacyjnych w przedszkolach, dzieci z dużym zainteresowaniem słuchają policyjnych nauk. Dzięki temu, część z nich już w młodym wieku przyswoi niezbędną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

Mundurowi odwiedzili przedszkole

Piekarscy policjanci odwiedzili wychowanków Miejskiego Przedszkola nr 10. Opowiedzieli dzieciom, jak ważne jest korzystanie z przejść dla pieszych oraz noszenie odblasków. Najmłodsi poznali także podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Chociaż na razie nie korzystają z niej samodzielnie, dobre nawyki pielęgnowane od najmłodszych lat z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Zaciekawione dzieci zadawały policjantom mnóstwo pytań dotyczących ich służby. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć czy dokładnego oglądania sprzętu. Mimo powszechnej opinii, według której mundurowi nie są grupą zbyt lubianą - przedszkolaki są póki co pozbawione uprzedzeń. Policjanci podczas spotkania tłumaczyli również, że nie należy się ich bać. Niestety wielu rodziców... straszy swoje dzieci policją.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Cmentarz św. Józefa, Piekary Śląskie

30 nagrobków zdewastowano w nocy na cmentarzu św. Józefa

35 658529

W Piekarach Śląskich zaginęła 68-letnia kobieta

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy autobusu, Piekary Śląskie

Pijany kierowca autobusu zatrzymany w Piekarach Śląskich!

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Policja

Zatrzymano sprawce zniszczenia mienia

2wypadek

Jechał bez uprawnień - wylądował w rowie

POLICJA123

Reakcja policjanta po służbie wobec włamywacza