Funkcjonariusze piekarskiej komendy odwiedzili przedszkole by uczyć o bezpieczeństwie

W przedszkolach czy młodszych klasach szkoły podstawowej wizyty policji w celach edukacyjnych należą do niemałych atrakcji! Wiele maleńkich osób marzy przecież o tym, by zostać policjantem. Sami funkcjonariusze również przyznają, że spotkania z dziećmi to dla nich ogromna radość...

Podczas akcji edukacyjnych w przedszkolach, dzieci z dużym zainteresowaniem słuchają policyjnych nauk. Dzięki temu, część z nich już w młodym wieku przyswoi niezbędną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

Mundurowi odwiedzili przedszkole

Piekarscy policjanci odwiedzili wychowanków Miejskiego Przedszkola nr 10. Opowiedzieli dzieciom, jak ważne jest korzystanie z przejść dla pieszych oraz noszenie odblasków. Najmłodsi poznali także podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Chociaż na razie nie korzystają z niej samodzielnie, dobre nawyki pielęgnowane od najmłodszych lat z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Zaciekawione dzieci zadawały policjantom mnóstwo pytań dotyczących ich służby. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć czy dokładnego oglądania sprzętu. Mimo powszechnej opinii, według której mundurowi nie są grupą zbyt lubianą - przedszkolaki są póki co pozbawione uprzedzeń. Policjanci podczas spotkania tłumaczyli również, że nie należy się ich bać. Niestety wielu rodziców... straszy swoje dzieci policją.

Subskrybuj piekary.info

google news icon