Firma porzuciła remont Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5

Firma, która wygrała postępowanie przetargowe dotyczące termomodernizacji Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Fryderyka Chopina 11 w Piekarach Śląskich postanowiła porzucić prace i odstąpić od umowy. Remont rozpoczął się w kwietniu i miał potrwać do września – termin ten nie zostanie jednak zachowany.

17 czerwca 2021 roku do Urzędu Miasta Piekary Śląskie przy ul. Bytomskiej 84 wpłynęło pismo, w którym czytamy:

„Oświadczam, że w związku z rosnącymi cenami materiałów oraz brakami kadrowymi, które wystąpiły w trakcie wykonywania prac budowlanych jestem zmuszony do odstąpienia wykonania robót zgodnie z umową nr BZP.272-47/21 zawartej w dniu 23.03.2021 r.”.

Teraz miasto zmuszone jest do poszukania nowego, rzetelnego i odpowiedzialnego wykonawcy, który dokończy rozpoczęte prace. Jak widać w tych czasach trudno o dobrego fachowca, który wywiąże się z umowy i zrealizuje założone zadania w terminie i za pierwotnie ustaloną kwotę. Przypomnijmy, że koszt prac opiewał na kwotę prawie 1,7 mln zł.

Czego miały dotyczyć prace?

Metamorfoza miała objąć termomodernizację budynku. Fundamenty, ściany oraz dach powinny być ocieplone, a placówka miała zyskać nową elewację. Ponadto zaplanowano wymianę instalacji ogrzewania (rury, grzejniki, zawory). Dodatkowo część stolarki okiennej i drzwiowej miała ulec zmianie. Stare oświetlenie planowano wymienić na oświetlenie LEDowe. Cały remont dotyczył dwóch trzykondygnacyjnych budynków wraz z łącznikiem. Prace miały także objąć modernizację kuchni – starą kuchnię węglową miała zastąpić nowa kuchnia gazowa.

Koszt remontu wynosił blisko 1,7 mln złotych, ale początkowa kwota ta miała być o wiele wyższa. W wyniku postępowania przetargowego udało się obniżyć kwotę o ponad 1 milion złotych. Zwycięzcą przetargu był Zakład Remontowo Budowlany Karol Klyta z Kamieńskiego Młyna, który niestety porzucił prace remontowe i odstąpił od umowy.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon