Finałowa edycja Biegowego Grand Prix w Piekarach Śląskich

W niedzielę, 8 października 2023 r., w Piekarach Śląskich odbyła się finałowa edycja tegorocznego Biegowego Grand Prix MOSiR 2023.

Trasa finałowej, szóstej, edycji Biegowego Grand Prix MOSiR 2023 w Piekarach Śląskich prowadziła przez Las Dioblina. Na biegaczy czekały wyścigi na odcinku od 200 metrów dla najmłodszych do 3000 metrów dla najstarszych. Na starcie zawodów stanęło 125 zawodniczek i zawodników, którzy zostali podzieleni na 22 kategorie wiekowe. Oprócz zawodów biegowych odbył się również marsz Nordic Walking.

- Podsumowanie całej edycji i wręczenie pucharów odbędzie się 22 październik,a o godz. 10.00 w Kinie Zacisze przy ul. Bytomskiej 73 – informują w piekarskim Urzędzie Miasta.

W pierwszej edycji Biegowego GP 2023 w parku w Brzezinach Śląskich wystartowało 193 uczestników, w drugiej 135 zawodniczek i zawodników, w trzeciej 185, w czwartej 189, zaś w piątej 201. W klasyfikacji szkół zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych.

Organizatorem Biegowego GP MOSiR 2023 był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Ślaskich, Stowarzyszenie Lecymy Durś oraz Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Milosz palaszewski licytacja

Piekarzanin pokonał Double Iron Mana charytatywnie

Charytatywny bieg durś

VII Charytatywny Bieg Pomagamy Durś za nami [ZDJĘCIA]

Ustawka w Piekarach Śląskich

Na piekarskiej ustawce zjawili się policjanci [ZDJĘCIA]

Wiktor Leszczyński na Akademickich Mistrzostwach Świata w sprincie kajakowym

Piekarzanin Wiktor Leszczyński mistrzem świata!

Klub Sportowy Andaluzja

Obchody 100-lecia Górniczego Klubu Sportowego "Andaluzja"

DSC01535

Włoski trener z wizytą w Juventus Academy Piekary Śląskie

Bieg

Zostań wolontariuszem 2. PKO Piekarskiego Półmaratonu