Festyn charytatywny na terenie MOSiR-u. Datki zostaną przeznaczone na "Pomocne Wzgórze"

Na terenie MOSiR-u przy ulicy Olimpijskiej zorganizowany zostanie festyn charytatywny, z którego datki zostaną przeznaczone na wsparcie rozwoju "Pomocnego Wzgórza". Pomysłodawcami projektu, dzięki którym powstanie nowy dom dziecka są: Andrzej i Marta Zarzyccy.

W sobotę, 30 lipca na terenie MOSiR-u w Piekarach odbędzie się charytatywny festyn organizowany Społeczną Piekarską Inicjatywę. Wydarzenie zorganizowane zostanie się dzięki uprzejmości organizatorów turnieju "Senegal Welcom to Piekary".

- Dzięki uprzejmości organizatorów turnieju "Senegal Welcome to Piekary" możemy na terenie MOSiR-u zorganizować Festyn Charytatywny "Piekary Śląskie dla Pomocnego Wzgórza". Wystarczył jeden wpis na lokalnej grupie SPI, który sprawił niesamowity odzew wśród ludzi. Pomimo wakacji i sezonu urlopowego mnóstwo osób wyraziło chęć pomocy i gotowość do zaangażowania się w przedsięwzięcie. Idea była bardzo prosta, zorganizujemy kilka atrakcji aby przy okazji świetnej zabawy spróbować zebrać jakieś datki na rzecz Pomocnego Wzgórza - wyjaśnia Andrzej Zarzycki.

Piekarzanie dołożą cegiełkę do "Pomocnego Wzgórza"

Na sobotę, 30 lipca przewidziano szereg atrakcji. W większości przeznaczone one będą dla dzieci. W harmonogramie wydarzenia znajdą się: malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, zumba dla dzieci, dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa, kiermasz zabawek książek oraz rękodzieł i sztuki, ciasta, kawa, herbata, napoje oraz loteria, w której każdy los wygrywa.

Oprócz tego wydarzenie zostanie urozmaicone artystycznymi występami. Na scenie pojawią się zespół Lajkers, Darioo, Wiktor Trojanowski oraz Antonina Krzysztoń. Organizator wydarzenia zapowiedział, iż w związku ze spontanicznym charakterem imprezy, kolejne atrakcje będą dodawane na bieżąco.

"Pomocne Wzgórze", czyli dom dziecka od serca

"Pomocne Wzgórze", które powstanie w Górach Sowich nie będzie tylko i wyłącznie domem dla dzieci - to wieloaspektowy projekt. "Wioska dziecięca" powstanie w miejscu poniemieckiego ośrodka agroturystyki, nieopodal jeziora Bystrzyckiego. Małżeństwo Zarzyckich zaciągnie kredyt w banku, by zakupić nieruchomość. Niestety ze względu na rosnące stopy procentowe, kwota wystarczy na nieruchomość, na kupno działki potrzebnych jest 120 tysięcy złotych.

Po kupnie domu małżeństwo będzie musiało przejść częściową kwalifikację na rodzinę zastępczą. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie od momentu zakończenia remontu będzie miało 2-3 miesiące na przyznanie dzieci małżeństwu. Jak wyjaśnia inicjator pomysłu na początku będzie to maksymalnie pięcioro dzieci, jednak z czasem ich liczba może wzrosnąć. Rodzina pod pieczę otrzyma wychowanków w wieku szkoły podstawowej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon