Festiwal Kolorów w Piekarach Śląskich. Dzieci i dorośli obrzucali się kolorowymi proszkami

Kolejna edycja Holi Święta Kolorów dobiegła końca. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji została przeprowadzona bitwa na kolorowe proszki. Bawili się zarówno najmłodsi, jak i dorośli.

W sobotę, 18 czerwca o godzinie 12 rozpoczął się festiwal kolorów w Piekarach Śląskich. Na terenie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostały rozrzucone proszki we wszystkich kolorach tęczy. W ich skład wchodziły nieszkodliwe substancje, barwniki spożywcze, talk i mąka. Festiwal przy ulicy Olimpijskiej 3 zakończył się o godzinie 15.

Co pół godziny na sygnał DJ-a uczestnicy obrzucali się proszkami w kolorach tęczy. Proszki można było nabyć na terenie stadionu. Uczestnicy w trakcie wydarzenia mieli możliwość skorzystania ze strefy foodtracków oraz zakupienia waty cukrowej. Podczas wydarzenia pojawiło się kilkadziesiąt osób.

- Czekałyśmy na to wydarzenie. Sprawiło nam wiele radości -mówią nam Ada i Natalia, uczestniczki festiwalu.

Ponad 300 lokalizacji w tym sezonie

Z roku na rok liczba miast zaangażowanych w organizację Święta Kolorów zwiększa się. Przykładowo w sąsiednich Tarnowskich Górach Holi Święto Kolorów odbyło się już 14. maja na boisku Tarnowiczanki.

- Z roku na rok jestem coraz bardziej zaskoczony przebiegiem wydarzenia. Wszyscy, bez względu na wiek przychodzą i dają się ponieść kolorowemu szaleństwu, nawet osoby, które bez przypadek natknęły się na naszą imprezę. Jest to idealna okazja aby oderwać się od szarej codzienności i pokolorować swoje życie choć na moment. A to wszystko w Polsce! – mówi jeden z organizatorów polskiej edycji.

Subskrybuj piekary.info

google news icon