Festiwal Aktywności Kulturalnej spotkał się z entuzjazmem mieszkańców. Uwieńczeniem był występ artystów

W Spółdzielczym Domu Kultury odbył się Festiwal Aktywności Kulturalnej. Podczas niego mieszkańcy Piekar Śląskich mogli zapoznać się z działalnością kulturalną miejscowych artystów. Uwieńczeniem wydarzenia był występ czterech wykonawców - Eweliny Sobczyk, Mateusza Adamczyka, Zdzisława Smucerowicza oraz Witolda Pelki.

W poniedziałek, 29 sierpnia w Piekarach Śląskich odbył się Festiwal Aktywności Kulturalnej. Wydarzenie miało miejsce w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 i było realizowane w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.

W trakcie wydarzenia zaprezentowali się twórcy i aktywne podmioty kulturalne z miasta i regionu. Prezentowane były roboty edukacyjne Photon, okulary VR Oculus, książki interaktywne z rozszerzoną rzeczywistością, magiczne kolorowanki, warsztaty malowania na wodzie “Ebru”, długopisy 3D, rękodzieło, kuchnia śląska, strój śląski, artefakty historyczne jak i malarstwo, grafika, rzeźba, fotografie oraz tłumaczenie literatury.

Atrakcje nie tylko dla dorosłych

Najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji takich jak stoisko z tatuażami brokatowymi, stoisko do robienia zdjęć z ramką społecznościową “Chodzę do biblioteki”, pokaz baniek mydlanych XXL, pokaz book nooków, zamki dmuchane, kowalstwo artystyczne, animacje LASERHOUSE.

W trakcie festiwalu można było zakupić prace wystawców, artefakty jak i gadżety książkowe. Na finał wydarzenia w koncercie pod tytułem “Muzyka uratuje poezję” wystąpili Ewelina Sobczyk, Mateusz Adamczyk, Zdzisław Smucerowicz, Witold Pelka. Artyści podkreślili, że chętnie wspierają tego typu inicjatywy.
Wstęp na wydarzenie był bezpłatny.

Wydarzenie to jest przykładem pięknej współpracy międzyinstytucjonalnej Spółdzielczej działalności Społecznej, Oświatowej i Kulturalnej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Know-how wypracowane w trakcie tego wydarzenia z łatwością może być „przeszczepione” do innych miast. Warto jest odwiedzić „Bibliotekę poza Biblioteką”.

Subskrybuj piekary.info

google news icon