Rezydencja Piekary Śląskie – luksusowy hotel w czasie pandemii

Ostatni rok był ciężkim czasem dla wielu przedsiębiorców w Polsce. Przez obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa punkty gastronomiczne i hotelarskie zostały praktycznie całkowicie zamknięte. Jak poradziła sobie z tym faktem Rezydencja, najbardziej luksusowy hotel w naszym mieście?

M Rezydencja Luxury Hotel Ogrod noca1920x12801

Krótka historia hotelu

Wszystko zaczyna się od marzeń – tak również było w przypadku tego miejsca. Właścicielka hotelu, Beata Zdebel, która mając doświadczenie w hotelarstwie w postaci hotelu Imperium w Piekarach Śląskich zapragnęła stworzyć coś ambitniejszego i dużo większego. To wtedy narodził się pomysł na Rezydencję – hotel biznesowy, butikowy w stylu art deco wraz z niesamowitą salą balową. Plany powiodły się, a obiekt co roku przyciąga tysiące klientów. Dodatkowo wokół budynku rozciąga się piękny ogród w stylu angielskim. Ciekawostką hotelu jest bogato zdobiony żyrandol znajdujący się w sali balowej, który jest zbudowany z takiej ilości kryształków ilu jest mieszkańców Piekar Śląskich.

Jak funkcjonuje Rezydencja w czasie pandemii?

- Hotel Rezydencja w czasie pandemii mocno skupia się na dwóch punktach: naszych pracownikach – staramy się utrzymać jak największą grupę ludzi na stanowiskach oraz budowie przyszłych sezonów – cały czas spływają pytania dotyczące organizacji wesel, komunii i innych uroczystości – mówi Ewa Rogala, dyrektor Rezydencja Luxury Hotel.

Mimo pandemii obiekt cały czas żyje. Pracownicy prowadzą w hotelu dyżury, przeprowadzają konsultacje dotyczące organizacji wesel i innych imprez okolicznościowych. Restauracja również działa na swój sposób – przygotowuje przetwory i soki odpornościowe. Okres zamknięcia to również świetny czas na drobne remonty i prace, które w Rezydencji wykonywane są cały czas. Władze hotelu i pracownicy z utęsknieniem czekają na ponowne otwarcie działalności.

2020 rok w hotelu Rezydencja

- Ubiegły rok okazał się testem dla pracowników i pracodawców. Pandemia postawiła nas wszystkich w trudnej sytuacji. Stanęliśmy przed wyzwaniami czy zdołamy utrzymać swoich pracowników jak również czy odpowiednio zaopiekujemy się naszymi przyszłymi parami weselnymi. Mimo ciężkiej sytuacji podołaliśmy wszystkimi zadaniom – mówi Ewa dyrektor Rezydencja Luxury Hotel.

Jak zapowiada się przyszły sezon w Rezydencji

Władze hotelu, jak i pracownicy nastawiają się, że otwarcie obiektu, chociaż w jakiejś części niebawem nastąpi. Według dyrektor hotelu Ewy Rogali, przyjęcia prywatne i małe wesela ruszą w okolicy maja, czerwca. Właściciele i kierownictwo obiektu starają się bardzo elastycznie podchodzić do przyszłego sezonu - nie nastawiają się, ze biznes ruszy z kopyta. Nie załamują jednak rąk - cały czas liczą na całkowity powrót do normalności.

fot. Rezydencja Luxury Hotel

Subskrybuj piekary.info

google news icon