Ekologiczne ogrzewanie w piekarskim Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Dąbrówce Wielkiej doczekał się realizacji ważnej inwestycji – wymiany źródła ogrzewania budynku z kotłów opalanych węglem na nowe gazowe.

Powietrze, którym oddychamy w Polsce nie jest najlepszej jakości. W dużej mierze odpowiada za to tzw. niska emisja zanieczyszczeń. Co to takiego? Są to zanieczyszczenia emitowane na wysokości do 40 metrów nad ziemią. Głównym źródłem tych substancji są gospodarstwa domowe i rolne, lokalne kotłownie oraz komunikacja oparta na silnikach spalinowych. Pyły, które są zwieszone w powietrzu to nierzadko toksyczne zanieczyszczenia, których wdychanie może prowadzić do poważnych chorób. Dlatego tak ważny jest świadomy wybór formy ogrzewania. Kotły gazowe wytwarzają mniej niebezpiecznych spalin, a ponadto ogrzewanie gazem jest dużo tańsze niż olejem opałowym czy energią elektryczną. Kolejnym plusem jest wygoda – takie urządzenia nie wymagają szczególnej obsługi ani nadzoru, ponieważ są w pełni zautomatyzowane.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, które przemawiają na korzyść kotłów gazowych, świetną informacją dla mieszkańców Piekar Śląskich jest zakończona modernizacja kotłowni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. Zmiany objęły zarówno instalację do ogrzewania budynku, jak i tę na której pracownicy kuchni przygotowują posiłki dla podopiecznych. Ponadto wszyscy użytkownicy budynku będą mieli dostęp do ciepłej wody (dotychczas, by ogrzać wodę kocioł węglowy musiał pracować cały rok). Zrezygnowanie z ogrzewania węglowego to kolejna cegiełka w drodze do czystszego powietrza w naszym mieście.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Piekary Śląskie wysoko w rankingu

Piekary Śląskie na 12 miejscu w Rankingu gmin woj. śląskiego

Pilka nozna

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR...

Spis

Narodowy Spis Powszechny 2021 – stanowiska do...

Psy1

Koniec spacerów z psem bez smyczy? Nowe przepisy

1 BIBLIOTEKAPODCHMURKA

Piekary Śląskie: „Biblioteka pod Chmurką” -...

Kolizja1

Piekary Śląskie – potrącenie pieszego oraz...