Eko Torg w Piekarach Śląskich

Już jutro, czyli 5 września odbędzie się ekologiczny targ, na którym będzie można nabyć zdrową żywność. Wydarzenie organizowane jest w piekarskim Klubie Piekarnik.

13

Zdrowa żywność

Bardzo ważną częścią naszego życia jest jedzenie. Każdy człowiek na naszej planecie zmuszony jest do codziennego przyjmowania posiłków. To z nich czerpiemy życiodajną energię. Czy każde produkty spożywcze są jednak dla nas bezpieczne? Oczywiście, że nie. Jedzenie fast foodów czy gotowych dań marnej jakości może bardzo negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Zniszczone paznokcie, łamliwe włosy, szara cera i problemy zdrowotne – to skutki złego odżywiania.

Na pomoc przychodzi nam ekologiczna żywność. Produkty eko cechują: proste składy, brak pestycydów i dokładna znajomość producenta. Poprzez kupowanie zdrowej żywności wspieramy rozwój polskich wsi i rolników. Osoby wytwarzające ekologiczną żywność nie obciążają środowiska w większym stopniu niż naturalne ekosystemy. Smak produktów nie jest niczym zakłócony: zero konserwantów i ulepszaczy. Zdrowa żywność nie musi wiele kosztować, warzywa i owoce są w podobnej cenie jak te z supermarketów.

Eko Torg

5 września w godzinach 11.00-14.00 odbędzie się pierwszy ekologiczny targ w Klubie Piekarnik, znajdującym się przy ul. Wyszyńskiego 49 w Piekarach Śląskich. Wydarzenie ma pobudzić świadomość ludzi i skłonić ich do zmian w sposobie żywienia. Na pierwsze spotkanie zaproszono kilku sprzedawców, którzy zaoferują szeroką gamę zdrowych produktów. Wybierając się na targ nie zapomnijmy o zabraniu swoich torebek, naczyń czy pudełek, w których przetransportujemy do domu kupione produkty. Organizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Kuklok oraz Klub Piekarnik z firmą Krauza.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Sława Umińska Duraj

Wojna Piekar Śląskich z Metropolią?

Projekty unijne w Technikum nr 1 w Piekarach Śląskich

Nowy sprzęt dla uczniów Technikum nr 1 w Piekarach Śląskich