Efektywność i oszczędność? Zmiany w Piekarskim Centrum Medycznym

Przedstawiciele szpitala często powtarzają, że najważniejsze jest oczywiście dobro pacjentów. W niełatwym, pełnym wyzwań czasie pandemii - w placówce przeprowadzana jest reorganizacja. Jej celem jest wypracowanie systemu, który będzie efektywny, ale przy tym... oszczędny. Wysoka jakość usług kosztem ilości leczonych pacjentów? Piekarskie Centrum Medyczne wprowadziło już zmiany liczby łóżek na poszczególnych oddziałach.

Szpital łózka

Obecnie w szpitalu działa 6 oddziałów. Liczba łóżek, tym samym możliwości przyjęć pacjentów są dostosowane do realnych możliwości finansowych.

Ile jest miejsc na poszczególnych oddziałach?

Geriatria - na oddziale przeznaczonym dla najstarszych pacjentów, obecnie znajduje się 15 łóżek w tym jedno intensywnego nadzoru medycznego. Oznacza to całodobową opiekę medyczną nad chorym w podeszłym wieku. Na oddział przyjmowani są pacjenci po 60. roku życia.

Ginekologia
- posiada 22 łóżka, 2 z intensywnym nadzorem. Na oddziale jest 5 sal dwuosobowych, wyposażonych w węzły sanitarne czy punkt laktacyjny. Na sali porodowej znajdują się 3 stanowiska oraz wanna i sala cięć cesarskich. Ginekologia i położnictwo posiada także blok porodowy.

Noworodki
- na tym oddziale znajduje się 8 łóżek. Sale są dwuosobowe z węzłami sanitarnymi i kącikiem do pielęgnacji niemowląt. Dodatkowe wyposażenie to 3 stanowiska do obserwacji noworodka i wcześniaka oraz 8 inkubatorów. W razie konieczności - do dyspozycji stanowisko wyposażone do reanimacji noworodka.

Endokrynologia
- oddział liczy 12 łóżek, 1 z nadzorem medycznym.

Chirurgia ogólna i endokrynologia
- 22 łóżka, 2 z intensywnym nadzorem medycznym.

Wewnętrzny
- na tym oddziale znajduje się aż 26 łóżek, w tym 1 z intensywną opieką medyczną i 1 z intensywną terapią. Oddział wyposażony jest w salę intensywnej opieki kardiologicznej, gdzie trafiają chorzy, których życie jest zagrożone.

Tylko dla wybranych

Termin wizyty do specjalisty na 2023? Długi czas oczekiwania w kolejkach, trudności z otrzymaniem pomocy, strajki medyków? W polskiej służbie zdrowia nie brakuje problemów. Wielu może stwierdzić, że Piekarskie Centrum Medyczne dysponuje stosunkowo niewielką liczbą łóżek. Biorąc pod uwagę okoliczności i ciągłe zapotrzebowanie na hospitalizację - lepiej zapewnić fachową pomoc tylko takiej liczbie pacjentów, której zarówno personel jak i sytuacja finansowa zdoła sprostać...

Subskrybuj piekary.info

google news icon