Dzień Kobiet w Piekarach Śląskich. Gdzie warto wybrać się 8 marca?

Tegoroczny Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Część restauracji i placówek kulturalnych zorganizowała specjalne wydarzenia w weekend, natomiast inne tradycyjnie umilą paniom ich dzień 8 marca. Specjalnie dla was wybraliśmy miejsca, w które warto wybrać się w Dzień Kobiet.

Tegoroczne wydarzenia zorganizowane z okazji Dnia Kobiet wyróżnia szerokie spektrum tematyczne. Panie będą mogły korzystać nie tylko z kulturalnych spotkań, ale także zakosztować nowych, przygotowanych specjalnie dla nich, dań.

Don Vasyl w Miejskim Domu Kultury

W MDK w Piekarach Śląskich odbędzie się koncert Dona Vasyla. Będzie to wydarzenie obfitujące w romskie wyjątkowe pieśni, piękne stroje oraz wyjątkową atmosferę. Koncert rozpocznie się we wtorek, 8 marca o godzinie 18, przy ulicy Bytomskiej 73.

Bilety w cenie 80 zł można zakupić na stronie internetowej MDK lub poprzez stronę biletkup24. Liczba miejsc jest ograniczona, a bilety zostały podzielone na dwie kategorie: dla osób zaszczepionych oraz tych, którzy nie przyjęli szczepionki lub nie chcą podawać informacji na ten temat.

Dzień Kobiet z Radiem Piekary

Radio Piekary we współpracy z urzędem postanowiło umilić paniom ich dzień i we współpracy z Kwiaciarnią u Beaty i Zielonym Motylem zorganizowało akcję niespodziankę. Każda piekarzanka, która będzie przechodzić przez ulicę Bytomską 8 marca otrzyma mały podarunek.

- W tych niełatwych czasach, każda chwila i każdy pretekst jest potrzebny żeby przynajmniej na moment pojawił się uśmiech na naszych twarzach. Taki uśmiech pojawi sie zapewne na twarzy niejednej z pań przechodzących ul. Bytomską w Piekarach Śląskich. Właśnie o to zadbają 8 marca panowie z Radio Piekary oraz Urzędu Miasta Piekary Śląskie - tłumaczą organizatorzy.

Gastronomiczne wariacje

Także wybrane lokale gastronomiczne stanęły na wysokości zadania i przygotowały specjalne menu dla pań. Dwór Hubertus we wtorek, 8 marca zaserwuje wyjątkowe dania z myślą o paniach. W skład unikatowego menu wejdzie: przystawka - sałatka z toskańską nutą, danie główne - w wersji rybnej oraz deser - krucha beza. Rezerwacji stolików można dokonywać pod numerem telefonu: 501 419 743 oraz na stronie restauracji.

Znana piekarska burgerowania - Klaps w tym roku postanowiła wzbogacić swoje menu kompozycjami zaproponowanymi przez same panie. Piekarzanki od kilku dni w komentarzach mogą wypisywać swoje pomysły na danie i burgery, a część z nich zostanie zrealizowana 8 marca. Więcej informacji na stronie Klapsa.

Babski Comber w Rezydencji

Tegoroczny Dzień Kobiet przypada we wtorek, dlatego Rezydencja Luxury Hotel postanowiła przenieść święto pań na piątek, 11 marca. Tego dnia odbędzie się Babski Comber w Rezydencji. Panie otrzymają lampkę szampana na start, serwowane będą specjały szefa kuchni, a wydarzenie uświetnione będzie występami chippendales. Cena za jedną osobę to 240 zł. Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu +48 32 450 25 88. Więcej informacji znajdziecie na stronie Rezydencji Luxury Hotel.

Subskrybuj piekary.info

google news icon