Dzień kawy w Piekarach Śląskich. Gdzie można napić się dobrej?

Sporo osób zaczyna dzień od swojego kawowego rytuału. Nic w tym dziwnego, to jeden z najpopularniejszych pobudzaczy. O zaletach i negatywnych stronach kawy przeczytać można naprawdę wiele. Dziś, zgodnie z kartką z kalendarza świąt nietypowych - obchodzimy dzień kawy. Czy w naszym mieście można napić się dobrej?

IMG 3444

Narzekanie i porównywanie... Niestety, tak skonstruowany jest świat. Gdyby więc porównać Piekary Śląskie do innych miast - niestety, nie sposób znaleźć u nas miejsca przypominającego kawiarnię na miarę naszych oczekiwań... A to zły wystój, a to złe ziarna, atmosfera czy ceny...

Oczywiście - mamy kilka cukierni, w których serwują dobrą kawę. Wielu mieszkańców marzy jednak o pięknej przestrzeni, w której oprócz wypicia dobrej jakości kawy, można miło spędzić... dłuższy czas.

Gdzie na kawę w Piekarach Śląskich?

  • Cafe Vanilla (Bytomska 160)
  • Cukiernia Danuta (Bytomska 154)
  • Cukiernia Alaska (Bytomska 125)
  • Niebo w mieście (Bytomska 147)

Warto zwrócić uwagę, że wymienione miejsca leżą w bliskim sąsiedztwie Bazyliki. Na lokal serwujący napoje w innych dzielnicach chyba musimy poczekać. Być może się mylimy, ostatecznie redakcja nie była wszędzie (ale ma taki zamiar).

A tak przy okazji?

Kawy napić można się także w naszych restauracjach (choć nie wszystkich)... Przykładowo - popularny Klaps kawy nie ma. Na małą przerwę można udać się do Grafitu czy Baru Praha. Kawa na wynos podawana jest także... w restauracji McDonalds lub Żabce. To przykra lecz w miarę tania alternatywa. Być może kiedyś doczekamy się fancy kawiarni. Czas pokaże.

Subskrybuj piekary.info

google news icon