Dzień Dziecka na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Najmłodsi rywalizowali w zawodach

Z okazji Dnia Dziecka na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostały zorganizowane zawody sportowe, które połączono z zajęciami literacko-plastycznymi. W trakcie wydarzenia prowadzone były także zajęcia taneczne.

W sobotę, 4. czerwca o godzinie 10 rozpoczął się Dzień Dziecka zorganizowany na boisku MOSiR-u. Wydarzenie rozpoczęło się od zawodów sportowych, po których dzieci otrzymały pamiątkowy medal oraz słodki upominek. Tym razem pogoda nie dopisała, a dzieci rywalizowały ze sobą w deszczu.

Podczas wydarzenia instruktorzy z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka prowadzili zajęcia multimedialne i literacko-plastyczne dla dzieci. Chętnych nie brakowało.

O godzinie 11, po zakończeniu konkurencji sprawnościowych instruktorki z OK Andaluzji prowadziły zajęcia taneczne oraz ogólnorozwojowe Fit Kid dla dzieci i dorosłych bez ograniczenia wiekowego. Podczas trwania imprezy dzieci miały możliwość skorzystania z malowania twarzy. Dodatkowymi atrakcjami były: ustawiona na boisku darmowa zjeżdżalnia, tarcza strzelnicza oraz uczestniczenie w grze KLAKS.

Przełożone Święto Kolorów

Z powodu kapryśnej pogody Holi Święto Kolorów zostało przełożone na sobotę, 18 czerwca. Godziny wydarzenia pozostały bez zmian - festiwal będzie trwał od godziny 12 do 15. Wszystkie informacje można śledzić na bieżąco na stronie wydarzenia.

Pomimo, że organizatorzy ogłosili zmianę terminu festiwalu w piątek, 2. czerwca, na twarzach dzieci dostrzegalne było rozczarowanie tym faktem. - Bardzo cieszyłam się na to, że będę mogła z moimi koleżankami porzucać się kolorami. Pogoda zepsuła nam plany - mówi 9-letnia Ala, uczestniczka Dnia Dziecka.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Dzień dziecka piekary śląskie

Dzień Dziecka w Piekarach Śląskich - lista wydarzeń

Dzień kolorów

Festiwal Kolorów w Piekarach Śląskich - zdjęcia z imprezy

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Zrozumieć Śląsk

Zrozumieć Śląsk - spektakl historyczny z wykorzystaniem AI

Ksiązka

Premiera książki "Pewnego razu w Piekarach"

Fragment plakatu do filmu "Ja, Kaya - dziołcha ze Śląska"

Film o słynnej piekarzance, Kai Mireckiej-Ploss. Premiera

Patrycja Zuber

Patrycja Zuber i "Między gwiazdami"