Dzień Dziecka 2021: food trucki, karuzela, malowanie twarzy

Przez cały rok wszystkie maluchy czekają na ten szczególny dzień. Już jutro, czyli 1 czerwca, będziemy świętować Dzień Dziecka. W naszym mieście nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Sprawdźmy harmonogram wydarzeń.

Dzieci

Miejski Dom Kultury

Z okazji Dnia Dziecka placówka przygotowała zakręconą niespodziankę. I to dosłownie. W tym dniu na najmłodszych mieszkańców Piekar Śląskich będzie czekać bajecznie kolorowa karuzela. Dzięki firmie Stokson – Modern Bakery znajdzie się coś również dla łasuchów. Zabawa rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 18.00. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie za darmo.

Dzielnicowy Dom Kultury

Dzień Dziecka w Dzielnicowym Domu Kultury będzie świętowany podwójny. Imprezy odbędą się 1.06.2021 r. w godz. 16.00 – 18.00 w DDK przy ul. Szymanowskiego 2b w Dąbrówce Wielkiej i 2.06.2021 r. w godz. 16.00 – 18.00 w DDK przy ul. Roździeńskiego 99 w Brzezinach Śląskich. Na dzieci będą czekać takie atrakcje jak: blok animacji dla najmłodszych, bezpłatne dmuchańce, pokaz giga baniek, gry i konkursy, modelowanie balonów i malowanie twarzy. Organizator zastrzega, iż w razie niepogody termin imprezy może ulec zmianie.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka

1 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka spędzimy w bibliotecznym ogrodzie. Maluchy nie będą narzekać na nudę. Oto program wydarzenia:
• „Sport to zdrowie”: warsztaty z Aliną Przydatek,
• „Mój przyjaciel Motyl”: warsztaty plastyczno-ekologiczne,
• „Wyczaruj swojego motyla”: warsztaty tureckiej sztuki malowania na wodzie Ebru,
• „Motyli Kącik”: wspólne sadzenie ziół w ogrodzie biblioteki,
• Malowanie farbami na folii,
• „Bawimysie”: gry i zabawy z harcerzami ZHP,
• Zagrajmy w grę planszową „Znajdziesz mnie w bibliotece”,
• Loteria „z jajem”,
• Kącik muzyczny,
• Kiermasz książek dla dzieci i dorosłych,
• Słodki poczęstunek dla dzieci i rodziców.

Kino Zacisze

Nasze lokalne kino, mieszczące się przy ul. Bytomskiej 73, na ten wyjątkowy dzień przygotowało dwa premierowe seanse animowanego filmu: „Krudowie 2. Nowa era”. Podczas wyświetlenia filmu nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla dzieci.

Ośrodek Kultury „Andaluzja”

2 czerwca Ośrodek Kultury „Andaluzja” mieszczący się przy ul. Oświęcimskiej 45, o godz. 16.30 zaprasza wszystkie dzieci na podróż przez morza i oceany. Artyści teatru TRIP zabiorą dzieci na piracką łajbę. W programie pirackich zabaw znajdziemy: poszukiwania złotych dukatów, wystrzał z armaty, sztorm na pokładzie i pirackie pieśni. Wstęp na imprezę jest wolny.

Dzień Dziecka z Food Truckami i Gorilla Events

Zlot food trucków odbędzie się w dniach 4-6czerca pod Kopcem Wyzwolenia. Gorilla Events razem z całą armią drużyn na kółkach serwujących różnorodne jedzenie po raz kolejny zawitają do Piekar Śląskich. W programie wydarzenia znajdziemy: pyszne potrawy z różnych zakątków świata, strefę dla dzieci i młodzieży, roll bary, konkursy z nagrodami, a także wspaniałą muzykę.

Harmonogram:
04.06 – godz. 16.00-21.00,
05.06 – godz. 12.00-21.00,
06.06 – godz. 12.00-20.00.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich zaprasza wszystkich najmłodszych na Sportowy Dzień Dziecka, który odbędzie się 5 czerwca. Ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią koronawirusa, MOSiR do 3 czerwca prowadzi zapisy chętnych. Na uczestników czekają nie tylko konkurencje sprawnościowe, ale też dmuchana zjeżdżalnia czy malowanie twarzy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon