Działki na sprzedaż w Piekarach Śląskich. Miasto ogłasza przetarg

Piekary Śląskie mają na sprzedaż osiem działek budowlanych w rejonie ulic Miodowej i Kasztanowej. Tereny są w planie zagospodarowania przestrzennego ujęte jako zabudowa jednorodzinna. Przetarg ma się odbyć już 14 grudnia.

Krzysztof Turzański
Działki na sprzedaż w Piekarach Śląskich

Nasze miasto chce sprzedać działki w rejonie ulic Kasztanowej i Miodowej, w kompleksie osiemnastu niezabudowanych działek gruntowych. Sześć z nich stanowi własność osób fizycznych.

Jak czytamy w przetargu, działki mają regularny, czworoboczny kształt, są porośnięte zielenią, a ich ukształtowanie nie wykazuje znacznych różnic wysokości.

– Niemiej cały obszar posiada regularny spadek w kierunku południowym, jak również obszar kompleksu działek jest nieznacznie obniżony w stosunku do ulicy Kasztanowej – informuje Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich.

Elementy zieleni na działkach, czyli drzewa i krzewy, mogą zostać usunięte jedynie na koszt inwestora, po uzyskaniu prawem przewidzianych pozwoleń.

Co ważne, działki usytuowane są wzdłuż działki nr 1085/5, po której docelowo ma się odbywać ich skomunikowanie z drogą publiczną ulicą Kasztanową. Ponadto przewiduje się możliwość połączenia z ulicą Miodową oraz ulicą Jana Lortza poprzez wydzielony układ działek po zachodniej stronie kompleksu osiemnastu działek.

Gdzie odbędzie się przetarg?

Przetarg odbędzie się w dniu 14 grudnia 2021 r. o godz. 10.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich przy ulicy Bytomskiej 73.

Subskrybuj piekary.info

google news icon