Działania w ramach akcji "Bezpieczny Pieszy" w Piekarach Śląskich

Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych w przestrzeni miejskiej, oraz zwrócenie uwagę na przestrzeganie najważniejszych przepisów drogowych. W całym mieście od rana trwają działania w ramach policyjnej akcji "Bezpieczny Pieszy".

niebezpieczne pokonywanie drogi

Celem akcji jest uświadamianie. Większa wiedza może przyczynić się do wyższego poziomu bezpieczeństwa. Wielu kierowców często zgodnie twierdzi, że nie ma nic gorszego niż nieodpowiedzialni pieszy. Faktycznie, niektórym wydaje się, że są na drodze sami.

W samym centrum często można obserwować pieszych, którzy wręcz wpychają się pod koła samochodów w pobliżu oznakowanych przejść. Działania policji mają na celu ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych. Ważne jest także zwiększenie świadomości kierowców. Bo choć czasem faktycznie piesi na drodze zapominają o niebezpieczeństwie, wiele osób prowadzących samochody - generuje takie sytuacje. Z uwagi na cel akcji, w kilku lokalizacjach w mieście prowadzone będą wzmożone kontrole.

Nowe przepisy kodeksu ruchu drogowego

Przypominamy, że od 1 czerwca w kodeksie wprowadzono liczne zmiany, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Od kilku miesięcy - wchodząc na przejście dla pieszych, w każdej sytuacji - osoba bez pojazdu ma pierwszeństwo na pasach. Wyjątek stanowi tramwaj. Z kolei dla pieszych nowe przepisy oznaczają zakaz korzystania z telefonów i innych urządzeń podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię. Kierowcy muszą także pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie pasów.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Pijana kobieta prowadziła samochód z dzieckiem

Piekarzanie zatrzymali pijaną kobietę, która prowadziła auto

Uszkodzona Kia ulica Ofiar Katynia

Nieznany sprawca uszkodził samochód przy ul. Ofiar Katynia

Złodziej kosmetyków zatrzymany

Operatorka miejskiego monitoringu rozpoznała złodzieja

Ukradł kabel z kopalni Julian

Ukradł kabel energetyczny z terenów byłej kopalni

Młodzi wandale zniszczyli Kapliczkę Maria Hilf

Wandale, którzy zniszczyli Kapliczkę Maria Hilf złapani

Amfetamina 100 działek piekarzanina

100 działek amfetaminy w rękach piekarzanina

Wypadek piekary kopiec wyzwolenia

Wypadek przy ulicy Jana Pawła II