Działania w ramach akcji "Bezpieczny Pieszy" w Piekarach Śląskich

Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych w przestrzeni miejskiej, oraz zwrócenie uwagę na przestrzeganie najważniejszych przepisów drogowych. W całym mieście od rana trwają działania w ramach policyjnej akcji "Bezpieczny Pieszy".

niebezpieczne pokonywanie drogi

Celem akcji jest uświadamianie. Większa wiedza może przyczynić się do wyższego poziomu bezpieczeństwa. Wielu kierowców często zgodnie twierdzi, że nie ma nic gorszego niż nieodpowiedzialni pieszy. Faktycznie, niektórym wydaje się, że są na drodze sami.

W samym centrum często można obserwować pieszych, którzy wręcz wpychają się pod koła samochodów w pobliżu oznakowanych przejść. Działania policji mają na celu ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych. Ważne jest także zwiększenie świadomości kierowców. Bo choć czasem faktycznie piesi na drodze zapominają o niebezpieczeństwie, wiele osób prowadzących samochody - generuje takie sytuacje. Z uwagi na cel akcji, w kilku lokalizacjach w mieście prowadzone będą wzmożone kontrole.

Nowe przepisy kodeksu ruchu drogowego

Przypominamy, że od 1 czerwca w kodeksie wprowadzono liczne zmiany, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Od kilku miesięcy - wchodząc na przejście dla pieszych, w każdej sytuacji - osoba bez pojazdu ma pierwszeństwo na pasach. Wyjątek stanowi tramwaj. Z kolei dla pieszych nowe przepisy oznaczają zakaz korzystania z telefonów i innych urządzeń podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię. Kierowcy muszą także pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie pasów.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Oszuści w Piekarach

Udając pracowników energetyki okradli piekarzanina

Młodzi wandale zniszczyli Kapliczkę Maria Hilf

Wandale, którzy zniszczyli Kapliczkę Maria Hilf złapani

Młodzi chuligani zdewastowali kapliczkę

Młodzi wandale zdewastowali odnowioną kapliczkę Maria Hilf

Kradzież katalizatorów piekary

Złodzieje katalizatorów powrócili na piekarskie ulicy

Amfetamina 100 działek piekarzanina

100 działek amfetaminy w rękach piekarzanina

Zatrzymania osób poszukiwanych piekary

14 osób zatrzymanych przez piekarskich policjantów

Kontrole policji piekary

Po raz trzeci złapana za jazdę na "podwójnym gazie"