Dwóch mężczyzn ukaranych za przekroczenie prędkości w Piekarach Śląskich

Najczęstszym wykroczeniem popełnianym na drodze jest przekroczenie dozwolonej prędkości. Nie inaczej było w poniedziałek, gdy piekarscy policjanci z wydziału ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo na drodze zatrzymali pirata drogowego. Mężczyzna został ukarany grzywną.

1 GŁÓW

W poniedziałek, 2 listopada, piekarscy funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego sprawdzali prędkość z jaką poruszają samochody na ulicach Piekar Śląskich. Na ul. Brynickiej, koło godziny 11.40 mundurowi sprawdzili prędkość nadjeżdżającego pojazdu, po czym zatrzymali go do kontroli. Kierowcą skody okazał się 26-letni mieszkaniec Dobieszowic, który na obszarze terenu zabudowanego poruszał się z prędkością 102km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 40 km/h. Mężczyzna mógł stracić prawo jazdy. Ponadto podczas kontroli stwierdzono kolejne uchybienie – kierowca nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Do drugiego zdarzenia doszło w późnych godzinach wieczornych. Policjanci dokonali zatrzymania 21-letniego mieszkańca Piekar Śląskich na ul. Bytomskiej. Mężczyzna gnał 99 km/h. Dwójka piratów drogowych, za przekroczenie dozwolonej prędkości zostali ukarani grzywną w postaci mandatów karnych.

Zwolnij!

Gdzie ludzie tak pędzą? Przez dodatkowe 5 minut, jakie możemy zaoszczędzić przekraczając dozwoloną prędkość narażamy siebie i pieszych czy innych kierujących nawet na utratę życia. W najlepszym przypadku uszkodzimy samochód, ale takie czyny często są opłakane w skutkach. Starajmy się jeździć rozważnie i stosować do obowiązujących nas przepisów na drodze. Ludzkie zdrowie i życie są najcenniejszymi wartościami.

fot. Policja Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon