Dwaj pijani obcokrajowcy zostali zatrzymani przez policję. Jeden z nich kierował autobusem

Po raz kolejny piekarscy policjanci przeprowadzili akcję "trzeźwość". Tym razem na ulicy Papieża Jana Pawła II funkcjonariusze zatrzymali 54-letniego kierowcę autobusu, który w wydychanym powietrzu miał blisko pół promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego losie zadecyduje sąd.

KMP w Piekarach
Pijany kierowca autobusu w Piekarach

Dwóch pijanych obcokrajowców zatrzymanych w Piekarach

We wtorek, 11 kwietnia w godzinach porannych w Piekarach prowadzone była policyjne działania pod nazwą "trzeźwość". Podczas akcji na ulicy Papieża Jana Pawła II funkcjonariusze zatrzymali kierującego autobusem marki SOR, u którego badanie alkomatem wykazało blisko pół promila alkoholu. 54-letni obcokrajowiec stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kolejny kierujący pod wpływem alkoholu został zatrzymany w niedzielę na ulicy Bednorza. Badanie u 60-letniego obcokrajowca wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna również stracił prawo jazdy, a noc spędził w policyjnym areszcie. O jego losie również zadecyduje prokurator i sąd.

- Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych - informuje piekarska policja.

Wypadek nankera

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca uderzył w latarnię przy ul. Nankiera. Miał w organizmie 3 promile alkoholu

Autor: Martyna Urban

11/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon