Dwaj młodzi mężczyźni strzelali do przechodnia. Znaleziono przy nich broń pneumatyczną

Piekarscy policjanci zatrzymali 22 i 23-latka, którzy strzelali z wiatrówki do przechodzącego obok mężczyzny. Do zdarzenia doszło przy ul. Ziętka. Sprawcy są mieszkańcami Piekar i gminy Bobrowniki, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Pixaby
strzelanie wiatrówką w Piekarach

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 kwietnia około godziny 2. Policjanci otrzymali zgłoszenie o strzałach przy ul. Ziętka. Młodzy mężczyzna przechodząc przez ulicę zauważył, że w jego kierunku padają strzały. Schował się za stojącym samochodem.

- Naczelnik Wydziału Prewencji wraz z policjantem z Wydziału Kryminalnego udali się na ulicę Ziętka, gdzie według zgłoszenia ktoś miał strzelać z broni do przechodnia. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, przy garażach zauważyli dwie osoby, które na ich widok zaczęły uciekać - tłumaczy Łukasz Czepkowski, oficer prasowy KMP w Piekarach.

Pościg i owocne przeszukiwanie

Policjanci ruszyli w pościg za uciekającymi mężczyznami. Szybko doszło do zatrzymania w rejonie skateparku. Mundurowi znaleźli przy nich broń pneumatyczną wraz z nabojami gazowymi oraz pojemnik ze śrutem. Podczas przeszukiwania samochodu oraz mieszkania znaleziono kolejne dwie sztuki broni.

22 i 23-latek spędzili noc w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Znaleziona broń trafi do biegłego, który określi czy wymagane jest zezwolenie na to, by ją posiadać. Mężczyznom grozi do 3 lat więzienia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Pożar świetlicy ulica Ficka

Pożar świetlicy przykościelnej przy ulicy Ficka

Kolizja na DW 911

Pijany piekarzanin doprowadził do stłuczki i uciekł

Wysoki mandat dla mieszkańca Piekar

Piekarzanin spowodował kolizję i uciekł przed policją pieszo

Amfetamina 100 działek piekarzanina

100 działek amfetaminy w rękach piekarzanina

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy autobusu, Piekary Śląskie

Pijany kierowca autobusu zatrzymany w Piekarach Śląskich!

Policja

43-letni kierowca przekroczył prędkość

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS