Dwaj mężczyźni kradli złom z jednej z firm. Zostali już zatrzymani przez policję

Kradzież materiałów z firmy - czy to swojej, czy kogoś z ekipy - to stosunkowo popularny i w miarę bezpieczny interes. Bynajmniej tak wydaje się złodziejom... Było już wywożenie ropy, kradzież różnych elementów metalowych, katalizatorów, akumulatorów czy innych surowców. Piekarskiej policji udało się rozpracować kolejny nielegalny biznes.

Tajniacy z naszej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wspólnie kradli ołowiane odpady poprodukcyjne oraz zużyte akumulatory. Ceny ołowiu na złomach od zawsze są bardzo wysokie.

Kryminalnym udało się zatrzymać kierowcę pojazdu ciężarowego i operatora wózka widłowego, którzy w zeszłym tygodniu usiłowali ukraść odpady ołowiane o wartości ponad 5 tys. zł. Tyle otrzymaliby właśnie za skradzioną tonę po cenie złomowej.

41-latkowie byli zatrudnieni w dwóch osobnych firmach. Chcieli dorobić na kradzieży. O tym, że to opłacalny interes - wiedzieli doskonale. W jaki sposób kradli? Operator wózka widłowego nie rozładowywał z naczepy całego ładunku. Resztki wywoził z zakładu kierowca. I tak - po trochu - zbierali i zbierali. Podczas przeszukania jednej z posesji znaleziono i zabezpieczono kolejne tony skradzionego metalu. Na miejscu ujawniono również zużyte akumulatory. Całość oszacowano na blisko 70 tys. zł. Część ołowiu pochodziła z tej samej firmy, co wywożony przy ostatniej okazji surowiec. Skradzione mienie wróciło już do właścicieli. Mężczyźni przyznali się do winy i zostali objęci policyjnym nadzorem. O ich przyszłości zdecyduje sąd. Za kradzieże mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat...

Wspomniane 70 tys. to wartość akumulatorów i ołowiu, którą udało się ujawnić i przejąć. Niewykluczone, że podobnych akcji było więcej. Choć może wydawać się to absurdalne, na piekarskich złomowiskach sprzedać można naprawdę wszystko. Bez zbędnych pytań, skąd ma się dostęp do np. ołowiu. W takich miejscach... można się dogadać.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Oszustwo na pracownika banku

Rośnie liczba wyłudzeń sposobem na tzw. "pracownika banku"

Jakub Kostecki z Piekar poszukiwany

Trwają poszukiwania Jakuba Kosteckiego z Piekar Śląskich

Kolizja z drzewem piekary

Pijany kierowca urządził sobie wyścig i wjechał w drzewo

Zatrzymania osób poszukiwanych piekary

14 osób zatrzymanych przez piekarskich policjantów

Kontrole policji piekary

Po raz trzeci złapana za jazdę na "podwójnym gazie"

Wypadek piekary kopiec wyzwolenia

Wypadek przy ulicy Jana Pawła II

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie