Dwa ostatnie wydarzenia z cyklu "Spacery z historią" w Piekarach Śląskich

Niektórzy mieszkańcy doskonale znają historię swojej dzielnicy. Dla innych, wiele kwestii może być niemałym zaskoczeniem. Już jutro, 9 października odbędzie się przedostatni spacer, z którego można wynieść całkiem sporo informacji.

Skwer Olimpijczyków. Początkowy punkt Spaceru z historią.

Chętni mieszkańcy będą mieli okazję do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Miejski Dom Kultury i Piekarski Werk. Wszystko w ramach programu Narodowego Centrum Kultury o nazwie "Dom Kultury+ Inicjatywy 2021". Głównym celem jest przybliżenie mieszkańcom historii ich dzielnic.

Wszystkie 4 spotkania (2 już się odbyły) prowadzi piekarski historyk i pasjonat Dariusz Pietrucha. Podczas czynnej lekcji historii można dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy!

Najbliższy spacer odbędzie się już jutro, 9 października. Chętni wyruszą spod Skweru Olimpijczyków w Brzezinach Śląskich, by poznać tajemnice tej dzielnicy, oraz sąsiedzkiej Dąbrówki Wielkiej. A już 16 października, ostatnia odsłona cyklu. Tym razem kolej na Kozłową Górę.

Organizatorzy zastrzegają sobie zmianę terminów w związku z ewentualnym pogorszeniem pogody. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon