Duże utrudnienia w ruchu spowodowane pielgrzymką mężczyzn

W niedzielę, 30 maja 2021 roku, nasze miasto ponownie wypełni się pielgrzymami. W związku z tym wydarzeniem na piekarskich drogach będą występowały znaczne utrudnienia w ruchu kołowym.

Utrudnienia w ruchu

Biorąc pod uwagę obecną sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w zmodyfikowanej formule. Nie będzie pieszych pielgrzymek, czy tych autokarowych, a na kalwaryjskie wzgórze ograniczona liczba osób. Pomimo luzowania restrykcji, policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku. Wszyscy uczestnicy zgromadzenia mają obowiązek stosować się do aktualnych obostrzeń: 1,5-metrowego dystansu, dezynfekcji rąk czy noszenia maseczek.

Harmonogram utrudnień

• W dniach 29 maja 2021 roku od godziny 17.00 do 30 maja 2021 roku do godziny 18.30 zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Bytomskiej od skrzyżowania z ul. Ziętka do ul. Studziennej, na ul. Studziennej, ul. Ficka, ul. Popiełuszki oraz Placu Maryjnym.
• Utrudnienia w ruchu kołowym wystąpią w centrum miasta i będą trwać przez cały dzień (30 maja).
• 30 maja na ulicy Bytomskiej od skrzyżowania z ulicą Generała Jerzego Ziętka do skrzyżowania z ulicą Papieża Jana Pawła II będzie obowiązywać zakaz poruszania się pojazdów (nie dotyczy samochodów uprzywilejowanych) między godziną 7.00 a 18.00.
• Zakaz handlu zostanie wprowadzony przy ul. Bytomskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Pod Lipami do skrzyżowania z ul. Generała Jerzego Ziętka.
• Na ul. Bytomskiej zostaną postawione tabliczki dotyczące działalności handlowej oraz te informujące o odholowywaniu pojazdów z ul. Generała Jerzego Ziętka od skrzyżowania z ul. Bytomską do ul. Papieża Jana Pawła II.

Na potrzeby piekarskiej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców zostaną przygotowane dwa ambulanse pogotowia z Piekarskiego Centrum Medycznego – jeden ambulans z lekarzem i ratownikiem medycznym oraz jeden ambulans z dwoma ratownikami medycznymi. Karetki pogotowia ratunkowego będą zaparkowane na ul. Popiełuszki 17, przy budynku Hotelu „Pałac Wiśniewski”.

Przed bramą kalwaryjskiego wzgórza zostanie postawiony ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym będzie można oddać krew. Szczególnie w tym pandemicznym czasie krew jest substancją na wagę złota.

Dodatkowo o bezpieczeństwo medyczne pielgrzymów na Kalwarii zadbają Ratownicy Maltańscy. Z kolei Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe stacjonować będzie w swej siedzibie przy ulicy Karola Miarki.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon