Drewniane ławki w lesie Dioblina podobają się mieszkańcom

Znana od lat, najkrótsza (i najprzyjemniejsza) droga na Świerklaniec, która zyskała nową nawierzchnię usprawniającą piesze i rowerowe wędrówki, do tego drewniane ławki, które latem pojawiły się na wysokości Cegielni. Te małe-wielkie inwestycje z całą pewnością wpłynęły na atrakcyjność tej części lasu Dioblina.

Element przy stawie

Większość mieszkańców naszego miasta doskonale zna popularną ścieżkę, która rozpoczyna się na ogródkach działkowych im. J. Wieczorka na osiedlu o tej samej nazwie, a kończy przed wałem na Świerklańcu.

To doskonałe miejsce na weekendową wędrówkę czy przejażdżkę na rowerze. Mniej-więcej w połowie drogi, rozpoczynając od strony osiedla - po lewej stronie wyłania się staw Cegielnia. To niezwykły teren z ogromnym potencjałem. Wokół wody znajduje się kilkadziesiąt stanowisk przeznaczonych dla zrzeszonych wędkarzy. Wielu mieszkańców Piekar, podczas planowania wycieczki decyduje się na odpoczynek w tym miejscu.

Drewno, naturalnie

Latem tego roku, w pobliżu stawu pojawiły się drewniane ławki oraz stolik z ławkami. Powstały one dzięki staraniom radnego Andrzeja Wymysło, na wniosek mieszkańców. Wyglądają jak te, które można spotkać na górskich szlakach. Cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ powstały w odpowiednim miejscu. Są w całości wykonane z drewna, dzięki czemu pasują do pięknego, leśnego otoczenia. Ich obecność to spore udogodnienie nie tylko dla zmęczonych podróżą, ale także osób starszych, które dzięki przerwie na ławkach mogą wydłużyć swój pobyt w lesie.

Kilka ścieżek

Dostępna i najpopularniejsza to ta wspomniana wyżej, jednak z okolicy stawu można dotrzeć także do cmentarza na Józefce, czy do centrum Kozłowej Góry. Sam las jest bardzo zadbany i różnorodny. Obecność paśników, które po zapełnieniu bardzo szybko stają się puste świadczy także o obecności wielu gatunków zwierząt.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekarska Wymiana Ciepła

Wieszak "Piekarskiej Wymiany Ciepła" już naprawiony

Piekary biblioteka

Po te tytuły piekarzanie sięgali najchętniej w 2022 roku

Małżeńskie jubileusze w Piekarach Śląskich

Złote i Diamentowe Gody w Piekarach Śląskich

Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej 2022

Pielgrzymka Mężczyzn w Piekarach Śląskich 2022

Huggy wuggy w przedszkolach

Huggy Wuggy coraz częściej pojawia się w przedszkolach

Najnowszy piekarski szperak

17 sierpnia - Światowy Dzień Second Handów

Bartosz Wojczyński

Bartosz Wojczyński – twórca kosmicznych zdjęć