Drewniane ławki w lesie Dioblina podobają się mieszkańcom

Znana od lat, najkrótsza (i najprzyjemniejsza) droga na Świerklaniec, która zyskała nową nawierzchnię usprawniającą piesze i rowerowe wędrówki, do tego drewniane ławki, które latem pojawiły się na wysokości Cegielni. Te małe-wielkie inwestycje z całą pewnością wpłynęły na atrakcyjność tej części lasu Dioblina.

Element przy stawie

Większość mieszkańców naszego miasta doskonale zna popularną ścieżkę, która rozpoczyna się na ogródkach działkowych im. J. Wieczorka na osiedlu o tej samej nazwie, a kończy przed wałem na Świerklańcu.

To doskonałe miejsce na weekendową wędrówkę czy przejażdżkę na rowerze. Mniej-więcej w połowie drogi, rozpoczynając od strony osiedla - po lewej stronie wyłania się staw Cegielnia. To niezwykły teren z ogromnym potencjałem. Wokół wody znajduje się kilkadziesiąt stanowisk przeznaczonych dla zrzeszonych wędkarzy. Wielu mieszkańców Piekar, podczas planowania wycieczki decyduje się na odpoczynek w tym miejscu.

Drewno, naturalnie

Latem tego roku, w pobliżu stawu pojawiły się drewniane ławki oraz stolik z ławkami. Powstały one dzięki staraniom radnego Andrzeja Wymysło, na wniosek mieszkańców. Wyglądają jak te, które można spotkać na górskich szlakach. Cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ powstały w odpowiednim miejscu. Są w całości wykonane z drewna, dzięki czemu pasują do pięknego, leśnego otoczenia. Ich obecność to spore udogodnienie nie tylko dla zmęczonych podróżą, ale także osób starszych, które dzięki przerwie na ławkach mogą wydłużyć swój pobyt w lesie.

Kilka ścieżek

Dostępna i najpopularniejsza to ta wspomniana wyżej, jednak z okolicy stawu można dotrzeć także do cmentarza na Józefce, czy do centrum Kozłowej Góry. Sam las jest bardzo zadbany i różnorodny. Obecność paśników, które po zapełnieniu bardzo szybko stają się puste świadczy także o obecności wielu gatunków zwierząt.

Subskrybuj piekary.info

google news icon