Doposażenie pracowni za blisko 1,5 mln zł. Zespół Szkół nr 1 otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej

Dzięki licznym dofinansowaniom z Unii Europejskiej, dzieci i młodzież mogą uczyć się w zacznie lepszych warunkach. Kolejny projekt, na który miasto pozyskało wsparcie finansowe to “Doposażenie pracowni do zajęć praktycznych z przedmiotów zawodowych w Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich”.

Tak wygląda przykładowa drukarka 3D

Jego celem jest zakup przedmiotów niezbędnych do prowadzenia zajęć. Powstaną nowe sale dla pracowni o kierunkach technik informatyk technik elektryk oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Do nowych pracowni zostanie zakupione także specjalistyczny sprzęt, który pomoże uczniom nauczyć się korzystać z nowoczesnych technologii oraz oprogramowania. Ma to zapewnić bezproblemową naukę. W ramach projektu wykonane zostaną także prace ogólnobudowlane takie jak malowanie ścian, odnowienie podłogi i montaż klimatyzatorów. Odnowiona zostanie także instalacja elektryczna.

Nowe wyposażenie

Projekt zakłada zakup i montaż urządzeń dla 12 sal dydaktycznych do nauki zawodów. To zestawy komputerów, projektory multimedialne, tablice multimedialne z jezdnymi projektorami, monitor interaktywny, a także dwa drony z zestawem szkoleniowym, monitory WYSIWIG, drukarki 3D, drukarki sieciowe, drukarka -poligraficzna, ploter, spekto-densytometr, próbniki kolorowe, zestawy do spawania światłowodów, kontrolery sieci WIFI, miernik parametrów elektrycznych czy laboratoryjne stoły montażowo-pomiarowe.

Projekt, który zostanie zrealizowany w ZS1 przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 49 jest wart 1.454.429,83 zł. Środki z Funduszy Europejskich to aż 1.236.265,35 zł.

Subskrybuj piekary.info

google news icon