Don Vasyl wystąpi w Piekarach Śląskich. Koncert z okazji Dnia Kobiet

Don Vasyl - poeta i animator ruchu kulturalnego polskich Cyganów wystąpi w Piekarach Śląskich w Miejskim Domu Kultury. Wydarzenie zostanie zorganizowany z okazji Dnia Kobiet. Koncert odbędzie się pod nazwą "Jedno jest niebo dla wszystkich".

Występ z okazji Dnia Kobiet

W Miejskim Domu Kultury w Piekarach odbędzie się koncert Dona Vasyla. Będzie to wydarzenie obfitujące w romskie wyjątkowe pieśni, piękne stroje oraz wyjątkową atmosferę. Koncert rozpocznie się we wtorek, 8 marca o godzinie 18, przy ulicy Bytomskiej 73.

Bilety w cenie 80 zł można zakupić na stronie internetowej MDK lub poprzez stronę biletkup24. Liczba miejsc jest ograniczona, a bilety zostały podzielone na dwie kategorie: dla osób zaszczepionych oraz tych, którzy nie przyjęli szczepionki lub nie chcą podawać informacji na ten temat.

Kim jest Don Vasyl?

Don Vasyl i przyjaciele to zbiór najpiękniejszych romskich utworów. Artysta tworzy swoją muzykę od 1975 roku. Swoją karierę zaczynał u boku poetki Papuszy. W następnych latach swojej działalności założył własny zespół artystyczny Don Wasyl i Roma, a później przekształcił go w Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Jego wiersze pojawiły się po raz pierwszy w 1995 roku - zbiór nosił nazwę "Kujawy piórem malowane", kolejny rok później - "Twórcy regionu 2".

Jest autorem śpiewnika „ Piosenki Don Vasyla – Jedno jest niebo dla wszystkich” z 2007 roku, a także twórcą monologu Cyganki do spektaklu „ Mam na imię Psyche” w reżyserii Marka Wysockiego, w wykonaniu Anny Marii Grabińskiej. Jego premiera odbyła się w 2013 roku.

Subskrybuj piekary.info

google news icon