Domowy koncentrator tlenu pomoże chorym na COVID-19 i ozdrowieńcom

Urządzenie znane do tej pory ze szpitali, można już wypożyczyć do domu. Jest nieocenione nie tylko w walce z COVID-19 i jego skutkami, ale także w terapii astmy, POChP, rozedmy czy pylicy. Koncentrator tlenu można wypożyczyć w NZOZ NZOZ Allmed w Piekarach Śląskich.

W dobie pandemii COVID-19 coraz częściej u pacjentów występują objawy związane z niewydolnością oddechową:

  • duszności,
  • kaszel,
  • ucisk w klatce piersiowej,
  • łatwe męczenie się (zmniejszona tolerancja wysiłku).

Te objawy są spowodowane obniżeniem stężenia tlenu we krwi. Koncentrator tlenu, z którego można korzystać w domu, może pomóc w terapii.

Koncentrator tlenu to urządzenie elektryczne, którego działanie polega na oddzielaniu azotu z pobranego powietrza, dzięki czemu otrzymujemy ciągły przepływ tlenu o wysokim stężeniu (95%). W przeciwieństwie do butli tlenowych czy tlenu w aerozolu, jest to niewyczerpywalne źródło tlenu. Dzięki zastosowaniu wąsów tlenowych, podczas tlenoterapii możliwe jest wykonywanie codziennych, domowych czynności.

Pacjenci chorujący na COVID-19 oraz ozdrowieńcy, korzystając z tlenu, poprawiają utlenowanie krwi, dzięki czemu czynności życiowe stają się prostsze, a rehabilitacja skuteczniejsza. Leczenie tlenem przynosi dobre efekty przy wszystkich schorzeniach powodujących niewydolność oddechową, takich jak:

POChP,

rozedma,

pylica,

ciężka astma,

włóknienie płuc.

W chorobach przewlekłych, po kwalifikacji przez lekarza specjalistę, domowa tlenoterapia jest refundowana przez NFZ. W innym przypadku, możliwe jest wypożyczenie koncentratora tlenu na określony czas - do zakończenia rehabilitacji lub ustąpienia objawów. Można to zrobić np. w NZOZ Allmed w Piekarach Śląskich. W tej przychodni koncentrator wynajmuje się od razu z niezbędnymi akcesoriami w komplecie – czyli płuczką do koncentratora oraz kaniulami, tzw. wąsami tlenowymi (są w cenie wynajmu).

NZOZ Allmed to zespół poradni specjalistycznych, sprofilowany na leczenie chorób płuc i alergii, w którym pracują lekarze wielu specjalizacji. Zwłaszcza pulmonolodzy pracujący w Allmedzie mają duże doświadczenie w tlenoterapii. Placówka przy ulicy Piłsudskiego 2 działa już 16 lat, oferując mieszkańcom Piekar Śląskich i okolic wysokiej jakości usługi medyczne.

NZOZ Allmed
www.nzozallmed.pl

+32 287 87 87, +32 287 87 88
ul. Piłsudskiego 2, Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Edu Kids

Edukids. Zajęcia edukacyjne dla dzieci. Nauka przez zabawę

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Zimowe atrakcje Zakopane – co warto odwiedzić?

Zimowe atrakcje Zakopane – co warto odwiedzić?

Podstawy skutecznych reklam Google Ads. Skorzystaj z naszego vademecum i zacznij zarabiać!

Podstawy skutecznych reklam Google Ads

Zdjęcie główne Ruszajwdroge pl

Odbierz swój darmowy plan na wakacje w Malborku i na Powiślu