Dołącz do Lecymy Durś. Stowarzyszenie czeka na nowych członków.

Grupa zapalonych biegaczy i osób kochających nordic walking otwiera szeroko swoje bramy i szuka równie zakręconych sportowych bzików do wspólnych treningów!

15

Lecymy Durś!

Stowarzyszenie zrzesza ludzi w różnym wieku, którzy kochają sporty biegowe. Grupa powstała w Piekarach Śląskich w 2017 roku. Została założona przez kilku przyjaciół, aczkolwiek w bardzo szybkim tempie rodzina Lecymy Durś powiększyła się. Dziś w treningach uczestniczą nie tylko mieszkańcy Piekar Śląskich, ale tez osoby z miast ościennych. Czemu ludzie przyjeżdżają na treningi? Głównym powodem jest koleżeńska atmosfera. Wsparcie, którymi obdarzają się członkowie na każdym treningu czy zawodach jest niebywałe. Lecymy Durś spędza czas w różny sposób. Oprócz biegania czy nordic walking, grupa bierze udział w spływach kajakowych czy organizuje charytatywne akcje dla potrzebujących.

Tani sportowy

Bieganie jest jednym z najtańszych sportów. By go uprawiać nie jest nam potrzebny jakikolwiek sprzęt. To najprostsza i najbardziej naturalna forma aktywności fizycznej. Regularne uprawianie joggingu zmniejsza ryzyko chorób serca i układu krążenia. Bieganie zapobiega wystąpieniu chorób nowotworowych, osteoporozie czy cukrzycy. Ta forma rekreacji jest świetną terapią dla osób zmagających się z depresją czy nerwicom. By uprawiać bieganie nie jest nam potrzebny sprzęt, ale by trenować nordic walking należy posiadać specjalne kijki. Dlatego w ramach inicjatywy lokalnej, Lecymy Durś zakupiła kijki, by uczestnicy nie musieli martwić się o sprzęt.

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu

Praca grupy została ocenione i uzyskała kwotę 20 000 zł na inicjatywę „Zdrowa Rodzina. Cykl treningów Biegowych, NW oraz Slow Jogging”. Projekt ten zakłada organizację bezpłatnych treningów biegowych, które są naturalną formą aktywności fizycznej człowieka. Jest to świetna propozycja na integracje mieszkańców, którzy kochają sport. Zachęca się również do przybycia seniorów, ponieważ ćwiczenia są bardzo proste i korzystne dla osób z każdej grupy wiekowej. Również osoby niepełnosprawne znajdą tam swoje miejsce. Treningi nie są skomplikowane i osoby niepełnoprawne będą mogły wykonywać je na równi ze zdrowymi uczestnikami.

Jak wygląda trening?

Na początku jest krótki wywiad i instruktaż przeprowadzony przez osobę prowadzącą zajęcia, po których uczestnicy przystępują do treningu. Każde zajęcia odbywają się w podobny sposób. Jako pierwsza jest rozgrzewka prowadzona przez wykwalifikowanego trenera, która trwa 15-20 min. Następnie rozpoczyna się główna część treningu czyli: bieg – 10 km, Slow Jogging – 7,5 km lub Nordic Walking – 6 km. Trasa, którą pokonują uczestnicy jest z góry zaplanowana przez trenera.

Zachęcamy wszystkich, niezależnie od wieku, do współtworzenia rodziny Lecimy Durś! Treningi odbywają się co tydzień we wtorek z nordic walking, w środę z biegania zaś w czwartek – slow jogging.

fot. www.facebook.com/lecymydurs/

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekary Rowerową Stolicą Polski

Piekary walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Bieg walentynkowy Piekary 2022

Drugi Bieg Walentynkowy z Sercem w Piekarach

Igor Garbowski

Piekarzanin trzykrotnym medalistą podczas Mistrzostw Polski

Olimpiada Przedszkolaków Piekary Śląskie

Olimpiada Przedszkolaków w Piekarach Śląskich

Hokejowe Mistrzostwa Świata Tychy

W Tychach Polacy zagrają w Hokejowych Mistrzostwach Świata

Piekarska Rowerowa Masa Krytyczna

Dzisiaj ostatnia Piekarska Rowerowa Masa Krytyczna

Rowerzysta jpg

61. Piekarska Rowerowa Masa Krytyczna