Dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury dla projektu MDK

Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich został doceniony przez Narodowe Centrum Kultury za projekt „Puls Kultury – Piekary Śląskie”. W związku z zakwalifikowaniem się do grona 50 beneficjentów programu Dom Kultury+, piekarska placówka otrzyma w I etapie dofinansowanie w kwocie 8 000 zł.

001mdk

Dom Kultury+

Program ten organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury i realizowany zgodnie z założeniami Paktu dla Kultury. Misją programu jest zwiększenie zaangażowania ośrodków kultury w życie lokalnej społeczności, dzięki odkrywaniu i wspieraniu ich inicjatyw kulturotwórczych. Skierowany jest do domów, które są gotowe w nowatorski sposób prowadzić zajęcia z przedstawicielami społeczności lokalnej. W ramach programu można było ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadania składającego się z dwóch części. Pierwsza z nich dotyczy przeprowadzenia diagnozy identyfikującej zasoby i samodzielne inicjatywy mieszkańców danej społeczności lokalnej oraz opracowanie i podanie do wiadomości publicznej od 3 do 7 różnorodnych projektów wraz z uzasadnieniem, a także stworzenie wraz z autorami wybranych inicjatyw planu ich wspólnej realizacji. Druga część obejmuje realizację z autorami wybranych projektów oraz dokonanie ewaluacji zadania uwzględniającej wszystkie przeprowadzone w ramach zadania inicjatywy.

Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich wziął udział w programie Dom Kultury+ i znalazł się w gronie 50 beneficjentów. Narodowe Centrum Kultury były zachwycone projektem piekarskiego MDK „Puls Kultury – Piekary Śląskie”. W ramach inicjatywy mieszkańcy będą mieli wpływ na to, co będzie można zobaczyć i usłyszeć w hali kinowo-widowiskowej przy ul. Bytomskiej 73 oraz filii w Kozłowej Górze. O dofinansowanie starało się łącznie 232 samorządowe instytucje kultury.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zenon martyniuk

Zenon Martyniuk w Piekarach Śląskich. Król...

Zenon martyniuk

Nowy termin koncertu Zenka Martyniuka

3dksczarni

Budowa nowego obiektu sportowego dla DKS Czarni...

Konewka kwiaty

Ruszył program „Moja Woda”. Uzyskaj...

Lucjan czerny

Nie żyje Lucjan Czerny – artysta, muzyk,...

Serduszka2

Piekary Śląskie: serduszka pełne nakrętek

Kościuszki22

Miasto kolejny raz walczy o dofinansowanie z...