Dni Piekar 2020 odwołane! Pieniądze trafią do szpitala miejskiego

Krzysztof Turzański poinformował mieszkańców Piekar Śląskich, że nie zostaną zorganizowane tegoroczne dni miasta. Władze wolą przeznaczyć kilkaset tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. - W tej sytuacji bezpieczeństwo jest najważniejsze - mówi wiceprezydent.

66499415 2729819640366218 2253476410003816448 n

Wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański każdego dnia relacjonuje na Facebooku sytuację w mieście w dobie pandemii koronawirusa. Ostatnio nie miał dobrych wieści dla mieszkańców. Poinformował bowiem, że władze miasta musiały podjąć trudną decyzję ws. corocznych Dni Piekar Śląskich.

Jeżeli czekaliście z niecierpliwością na tegoroczną imprezę, to możecie czuć się rozczarowani. Dni Piekar 2020 nie zostaną zorganizowane. Władze uznały, że w obecnej sytuacji lepiej odwołać imprezę, a pieniądze przekazać na rzecz miejskiego szpitala.

- Nie odbędą się w tym roku Dni Piekar Śląskich. Środki, a jest to kilkaset tysięcy złotych, pomogą nam w zabezpieczeniu potrzeb szpitala miejskiego. W tej sytuacji bezpieczeństwo jest najważniejsze i myślę, że wszyscy podejdziecie do tego ze zrozumieniem - mówi Turzański.

- Poza tym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nawet gdybyśmy chcieli, to w wakacje imprezy jeszcze nie będą mogły się odbywać, bo koronawirus nie zniknie z dnia na dzień. To dobry moment na podejmowanie takich decyzji. Bardzo proszę o wyrozumiałość - dodaje.

W kalendarz kulturalny Piekar Śląskich ostatnio weszła jeszcze jedna impreza. To Festiwal Disco Polo, który organizowano wraz z Radiem Piekary. W tym roku mieszkańcy mają się bawić we wrześniu na Kopcu Wyzwolenia i na razie nic w tej kwestii się nie zmienia.

- Jeśli się uda i wszystko dobrze pójdzie, to we wrześniu odbędzie się Festiwal Disco Polo na Kopcu. Miejmy nadzieję, że do tego czasu sytuacja zostanie opanowana, a jeśli nie, to będzie to kolejna impreza, którą będziemy odwoływać, a środki przeznaczymy na szpital - tłumaczy wiceprezydent.

fot. Facebook/Piekary Śląskie - Oficjalny Fan Page

Subskrybuj piekary.info

google news icon