DIAGNOCAR radzi, jak eksploatować auto zimą

Zima nie jest przyjacielem naszych samochodów. Niskie temperatury często wystawiają je na wielką próbę. Oto garść kilku praktycznych porad jednego z ekspertów DIAGNOCARU, dzięki którym Wasze auta przetrwają nawet najmroźniejszą zimę bez większych przygód.

Ekspo

Zanim zaskoczą nas pierwsze opady śniegu oraz zamarznięte szyby nad ranem, musimy wyposażyć się w szczotkę do usuwania śniegu i skrobaczkę do szyb. – Jeśli do tego nie macie zamków elektrycznych, pamiętajcie aby nosić ze sobą odmrażacz do zamkówradzi Wojciech Dziergas ze Stacji Kontroli Pojazdów DIAGNOCAR w Piekarach Śląskich.

ZOBACZ FILMY Z PORADAMI DIAGNOCARU W YOU TUBE

Kolejny przedmiot, który może uratować np. przed porannym spóźnieniem się do pracy, to przewody rozruchowe, które przydadzą się na wypadek rozładowanego akumulatora.

Rozładowany akumulator to zresztą najczęstszy problem występujący zimą przy bardzo niskich temperaturach. Jeżeli na zewnątrz mamy -10 stopni Celsjusza to jego pojemność spada o około 30 proc., co prowadzi do jeszcze szybszej utraty energii. Jeśli więc wiemy, że przez kolejnych kilka dni samochód stoi na parkingu, to warto od czasu do czasu go uruchomić, a najlepiej zabrać na krótką przejażdżkę. – Przy ekstremalnie niskich temperaturach warto też rozważyć wyjęcie akumulatora z samochodu i zabranie go do domu, jeśli nie planujemy w najbliższych dniach korzystać z pojazduzachęca Wojciech Dziergas.

Wśród najczęstszych błędów, jakie popełniamy zimą, jest rozgrzewanie silnika przed jazdą, a w międzyczasie odśnieżanie karoserii. Dla serca naszego samochodu nie jest to nic dobrego, a takie „grzanie” silnika nie przynosi efektu, jakiego oczekujemy – rozgrzanego wnętrza pojazdu. – Silnik prawidłowo rozgrzewa się dopiero w trakcie jazdy. W trakcie postoju trwa to bardzo długo, a do tego szkodzi środowiskuprzestrzega Wojciech Dziergas.

POSŁUCHAJ PODCASTÓW Z PORADAMI DIAGNOCARU W SPOTIFY

Wbrew powszechnej opinii podczas ogrzewania wnętrza pojazdu warto korzystać z klimatyzacji, która nie lubi, kiedy nie korzystamy z niej przez dłuższy czas, kiedy kompresor pracuje przy niewystarczającym ciśnieniu oleju, co może skrócić jego żywotność. Poza tym klimatyzacja przynosi kilka korzyści zimą: doskonale radzi sobie z problemem parujących szyb oraz usuwaniem wilgoci, którą przynosimy do auta np. na ośnieżonej kurtce czy butach.

Warto również pamiętać o zabezpieczeniu zimą uszczelek w samochodzie. , np. smarując je wazeliną techniczną lub specjalnym preparatem w sprayu, dzięki czemu przy minusowych temperaturach drzwi nam nie przymarzną.

diagnocar.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Opolskie na weekend na wakacje

Opolskie na weekend i na wakacje. Atrakcje, noclegi

Środki transportu wewnętrznego – jakie wybrać?

Środki transportu wewnętrznego – jakie wybrać?

Dolny slask

Dolny Śląsk na weekend i wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Inwestycje mieszkaniowe slask

Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku

Mix protein w odżywkach białkowych - czy warto stosować?

Mix protein w odżywkach białkowych - czy warto stosować?

Edu Kids

Edukids. Zajęcia edukacyjne dla dzieci. Nauka przez zabawę

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź