Darmowe maseczki w Piekarach Śląskich. Trafią do najbardziej potrzebujących

Piekarnia Inicjatyw przekazała do Urzędu Miasta 500 sztuk maseczek wielokrotnego użytku. Trafią one do mieszkańców za darmo. Wystarczy zgłosić zapotrzebowanie.

Mask 4943349 1280

Od czwartku 16 kwietnia obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust, gdy wychodzimy z domu. Rekomendowane są maseczki, ale równie dobrze można wykorzystać szalik lub chustkę. Polacy mieli tydzień, by przygotować się do nowych przepisów wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa.

Mieszkańcy Piekar Śląskich mają ten komfort, że nie muszą się martwić o brak maseczek. Od kilku tygodni wolontariusze Społecznej Piekarskiej Inicjatywy oraz Piekarni Inicjatyw poświęcają swój czas na szycie maseczek. Do tej pory trafiały one do szpitali, a teraz są rozdawane mieszkańcom.

W środę społecznicy z SPI rozdawali maseczki na ulicach. Na ten cel przeznaczono tysiąc sztuk i taki nakład błyskawicznie się rozszedł. Na tym jednak nie koniec, bo w akcję zaangażował się Urząd Miasta.

Piekarnia Inicjatyw na ręce prezydent Sławy Umińskiej-Duraj przekazała 500 sztuk maseczek, które są darmowe dla piekarzan. Trafią one do najbardziej potrzebujących. Jak zatem otrzymać maseczkę?

Zapotrzebowanie należy zgłosić telefonicznie do Biura Zdrowia i Spraw Społecznych. Można się kontaktować pod numerem telefonu (32) 77 61 449. Maseczki będzie można odebrać osobiście w Urzędzie Miasta przy ul. Bytomskiej 84.

Pomyślano także o tych, którzy nie są w stanie odebrać maseczek. W takich przypadkach będą one dostarczane do skrzynek pocztowych. Radzimy skorzystać, bo maseczki staną się stałym elementem na długi czas. Minister zdrowia Łukasz Szumowski wyznał w czwartek, że przestaną być obowiązkowe dopiero po pojawieniu się szczepionki na koronawirusa.

Subskrybuj piekary.info

google news icon