Darmowa komunikacja miejska podczas Święta Szlaku Zabytków Techniki

Zbliża się wielkie święto zabytków. Już 11 września, w całym województwie odbędzie się Industriada. Z tej okazji, jeden z patronów wydarzenia - Zarząd Transportu Metropolitalnego - zadeklarował możliwość darmowej komunikacji.

Bus

Industriada to festiwal, który każdego roku przyciąga setki fanów zabytków w naszej okolicy. W tym roku, organizatorzy zaplanowali naprawdę wiele atrakcji. Co można zobaczyć w pobliżu Piekar Śląskich?

  • Bytom (Górnośląskie Koleje Wąskotorowe)
  • Chorzów (Szyb Prezydent wraz z Kompleksem Sztygarka)
  • Świętochłowice (Wieże KWK Polska)
  • Ruda Śląska (Kolonia Robotnicza Ficinus)
  • Siemianowice Śląskie (Park Tradycji)
  • Radzionków (Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek)
  • Katowice (Fabryka Porcelany, Szyb Wilson, Walcownia, Muzeum Śląskie, Giszowiec, Nikiszowiec).

Oczywiście miejsc jest znacznie więcej. Pełna lista dostępna jest tutaj.

Darmowe przejazdy ZTM

Od 8:00 do 22:00 uczestnicy festiwalu będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów - autobusami, tramwajami czy trolejbusami! To ponad 400 linii, które obsługują aż 6000 przystanków, tworząc siatkę ponad 10 tys. połączeń.

– Jesteśmy podmiotem zaangażowanym w społeczne życie regionu. Nasza aktywność związana z Industriadą jest tego dowodem. Funkcjonujemy już trzeci rok i trzeci raz partnerujemy temu wydarzeniu – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego. – Wybierając bezpłatny transport ZTM będzie można sprawnie docierać niemal pod same drzwi obiektów Szlaku Zabytków Techniki. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny kupon, który jest gotowy do pobrania z oficjalnej strony Festiwalu w zakładce Transport – dodaje Wawrzaszek.

Z Piekar Śląskich do...?

Wszystko zależy od pomysłu i możliwości czasowych. Aby wyjechać z miasta należy wsiąść w autobus linii 5, którym dojechać można do Katowic, gdzie czeka kilka ciekawych miejsc. To również dobra baza wypadowa do dalszej podróży. Dobrą alternatywą na industrialną przygodę jest także najpopularniejszy autobus do Bytomia - 114. Stamtąd, tramwajem dojechać można do Zabrza, Rudy Śląskiej czy Świętochłowic.

Darmowy przejazd można zarezerwować także na trasie Kolei Śląskich.

Poniżej oficjalna zapowiedź kolejnej edycji festiwalu.

Subskrybuj piekary.info

google news icon