Czym płacić w Albanii?

Wakacje w Albanii cieszą się coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego. To właśnie w tym kraju można zobaczyć nagie skały wynurzające się z morza, dzikie plaże, powojenne bunkry czy szkielety wieżowców, które niegdyś tętniły życiem. Albania bez wątpienia zachwyca. Naturalnie nasuwa się pytanie, jaką walutę powinni ze sobą zabrać Ślązacy, odwiedzający Albanię podczas tegorocznych wakacji?

Czym płacić w Albanii?

Albania – dlaczego warto ją odwiedzić?

Powodów jest wiele, ale po kolei. W tym miejscu na Ziemi, każdy turysta i to bez względu na indywidualne zainteresowania zazna błogiego lenistwa na plaży, a także będzie mógł oddawać się swoim pasjom. Dzikie plaże Albanii, turkusowe morze, liczne szlaki górskie, kultura i historia kraju są tego niezbitym dowodem. Co zatem warto zobaczyć w Albanii? A no, miasto tysiąca schodów – Gjirokastra oraz miasto tysiąca okien – Berat. Oczywiście miłośnicy historii muszą koniecznie odwiedzić albańskie Pompeje. To właśnie w nich można podziwiać ruiny bazyliki, świątynie, a także osadę z amfiteatrem. Osoby odwiedzające Albanię powinny otworzyć się na bałkańską kuchnię, przemycającą tureckie, greckie czy włoskie smaki.

Czym płacić w Albanii?

Obowiązującą walutą w Albanii jest lek albański (ALL). W jakich nominałach występuje? A no, w monetach (tzn. 1, 5, 10, 20, 50, 100 ALL) oraz banknotach (tzn. 200, 500, 1000, 2000, 5000 ALL). Turyści odwiedzający Albanię nie powinni się martwić, że nominały w które się wyposażą będą miały kilka, różnych wersji. Powód? Mieszkańcy Albanii wypuszczali banknoty w 2-3 wersjach graficznych. Co ciekawe, w wielu lokalnych sklepach czy restauracjach można płacić w euro. Niemniej, płatność w tej walucie jest nie do końca opłacalna, ze względu na lokalny przelicznik.

Gdzie kupić lek albański?

Dobre pytanie. Lek albański można kupić w polskich kantorach. Dobrym przykładem jest katowicki Tavex (ul. 3 Maja 18). To właśnie w nim można dokonać bezproblemowej wymiany ponad 60 walut z całego świata. Ten kantor Katowice oferuje atrakcyjne kursy walut, automatycznie aktualizowane co ok. 5 minut (dotyczy transakcji zarówno w kantorze oraz online). Katowicki Tavex jest dostępny dla klientów od poniedziałku do piątku od 9:00 do 19:00, a w soboty od 10:00 do 18:00. Ciekawą usługą katowickiego Tavexu jest dostawa waluty do domu, realizowana online. Na jakich zasadach działa?

Co warto wiedzieć o dostawie waluty do domu?

Kantory Tavex oferują bezproblemową dostawę waluty do domu, realizowanej online. Właściwie sama transakcja przebiega tak samo, jak w każdym innym sklepie internetowym. Klient wybiera interesującą go walutę, umieszcza ją w zakupowym „koszyku”. Co dalej? Zamówione banknoty otrzymuje w wybranej przez siebie walucie. Co za tym idzie, nie dostaje przelewu na konto. Gdzie może odebrać swoje zamówienie? Opcji jest kilka. W wybranym oddziale Tavex, punkcie odbioru przesyłki kurierskiej czy też we własnym domu, bezpośrednio z rąk kuriera.

Gdzie kupić lek albański? W kantorze Tavex!
Tavex zaprasza!
ul. 3 Maja 18
40-098 Katowice
Tel. 32 736 66 66
e-mail: kontakt@tavex.pl
WWW || FACEBOOK || INSTAGRAM

Subskrybuj piekary.info

google news icon