CyberGeek. Młodzi ludzie o bezpieczeństwie w sieci. Wśród nich jest Piotr Pawłowski z Piekar Śląskich

Grupa młodych ludzi ze szkół średnich na Śląsku prowadzi projekt społeczny „CyberGeek” w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Wśród nich jest Piotr Pawłowski z Piekar Śląskich, uczeń katowickich Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych.

Zdjęcie 1

W ramach tej olimpiady uczniowie szkół średnich i studenci organizują projekty społeczne, wydarzenia publiczne i zbiórki charytatywne na wybrane przez siebie tematy. Organizując projekty uczestnicy rozwijają swoje pasje i zainteresowania oraz zdobywają respektowane na całym świecie certyfikaty.

W ramach "Zwolnionych z Teorii" grupa uczniów ze Śląska organizuje projekt społeczny „CyberGeek”.

Skład zespołu:

  • Piotr Pawłowski,
  • Dominika Labus,
  • Marek Wołowski,
  • Mateusz Dratwiński,
  • Tomasz Drewniak,
  • Szymon Gwóźdź,
  • Dominik Hołubasz

„CyberGeek” porusza tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem w internecie. Projekt ma na celu zwalczanie problemu, jakim jest niedoinformowanie społeczeństwa na tematy cyberbezpieczeństwa oraz technologii.

Projekt porusza takie problemy społeczne jak:

  • wykluczenie technologiczne,
  • cyberprzemoc,
  • przestępstwa w sieci.

Przeciwdziałanie tym problemom jest realizowane poprzez tworzenie artykułów, infografik oraz webinariów. W ramach przedsięwzięcia osoby zainteresowane mogą się dowiedzieć, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w internecie, skutecznie chronić swoje dane w sieci oraz jakie są sposoby na zabezpieczenie plików na swoich komputerach, dowiedzą się one również jak wyszukiwać wartościowe informacje w internecie, czym są fake-news i clickbait.

- Działania oraz cele projektu „CyberGeek” dotykają bardzo ważnego tematu - bezpiecznego korzystania z internetu. Sprawa ta jest szczególnie ważna obecnie - w czasach pandemii, gdy przed ekranem komputera spędzamy większość naszego czasu ucząc się, pracując oraz korzystając z różnych form rozrywki - mówi Piotr Pawłowski

Osoby zainteresowane mogą śledzić działania projektu społecznego „CyberGeek” za pośrednictwem fanpage'a na Facebooku, konta na Instagramie lub przy pomocy strony internetowej cybergeek.pl

- Seria webinariów pod tytułem „Bezpieczny Internet” odbędzie się w najbliższym czasie, dokładne informacje pojawią się na naszej stronie - mówi Piotr Pawłowski.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Młodzież dobrowolnie czyściła przystanki

Radny wraz z młodzieżą wyczyścili przystanki z plakatów

Damian Dąbrowski 3

Damian Dąbrowski, najlepszy ekspert od pogody

Piekary Śląskie. Nietypowa wizyta w Urzędzie Miasta

Nietypowa wizyta w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie

Pomagamy Durś

Lecymy Durś, tym razem by pomóc

Dobry dietetyk

Jak utrzymać zdrowy tryb życia? Pomoże doświadczony dietetyk

Magda gessler

Powrót Magdy Gessler do Laboratorium Chleba

Tomasz wesolowski2

Obywatelski Klub Radnych pomalował płot przy...