Co zrobić z choinką po świętach? Zaopiekuje się nią Zakład Gospodarki Komunalnej

Czas na świąteczne drzewko w naszym domu już powoli mija. Co można zrobić z niepotrzebną choinką? Pomoc oferuje ZGK.

Gdzie wyrzucic choinke piekary slaskie

Gdzie oddać choinkę w Piekarach Śląskich?

To pytanie może sobie zadawać niejeden mieszkaniec. Z odpowiedzią spieszy Urząd Miasta.

- Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. organizuje odbiór choinek z nieruchomości wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, który odbywać się będzie w dniach 18 i 25 stycznia oraz 1 lutego 2024 r. W tym celu należy zgłosić chęć oddania drzewka telefonicznie lub mailowo - informują urzędnicy.

Powyższa zbiórka dotyczy tylko drzewek ciętych. Chęć oddana choinki można zgłosić telefonicznie (32 289 95 96) lub mailowo: odpady@zgk.piekary.pl. Pozostaje pytanie, co zrobić z żywymi drzewkami? Zakład Gospodarki Komunalnej także je przyjmie, ale w ramach osobnej zbiórki. Można przekazać je do PSZOK w siedzibie ZGK przy ul. Kotuchy 3. Są przyjmowane od godz. 7:00 do 18:00 w dni robocze lub od godz. 8:00 do 13:00 w soboty. Drzewka należy dostarczyć do wskazanego punktu do 19 stycznia (piątek). Następnie zostaną one zasadzone na terenie Piekar Śląskich.

- Jeżeli jest taka możliwość, przed przewiezieniem choinki do ZGK należy ją zahartować, wystawiając na korytarz lub w garażu. Ważne jest, aby przywożone choinki były zielone, niewysuszone i miały nie więcej niż 170 cm. Przyjmowane będą tylko choinki w donicach z ziemią, nie zaś cięte czy ususzone. Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest stan drzewka i ocenią jego system korzeniowy - podają urzędnicy miejscy.
Piekary slaskie wolontariat pomoc seniorom

Może Cię zainteresować:

Bohaterowie poszukiwani. MOPR w Piekarach Śląskich czeka na wolontariuszy

Autor: Urszula Gołkowska

14/12/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon