Co on wyprawiał na drodze?! W dodatku pijany w sztok. Na szczęście inny kierowca uniemożliwił mu jazdę

Zdjęcie ilustracyjne. Kierowca

Sceny mrożące krew w żyłach rozegrały się na DW911 w Piekarach Śląskich. Pijany w sztok Ukrainiec jechał pod prąd. Na szczęście inny kierowca wykazał się rozsądkiem i ujął niebezpiecznego kierowcę.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło na DW911, biegnącej m.in. z Piekar Śląskich do Bytomia i do Świerklańca, w ubiegłą sobotę, 5 czerwca 2021 r. tuż przed północą.

W nocy auto jechało pod prąd na drodze ze Świerklańca do Piekar Śląskich

Wtedy to dzięki reakcji jednego z kierujących, który jadąc od strony Świerklańca w kierunku centrum Piekar Śląskich, widząc jadący „pod prąd” pojazd uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Zatrzymał się, zatrzymał podejrzane auto i ujął jego kierowcę. Przypuszczając, że mężczyzna siedzący za kierownicą volkswagena może znajdować się w stanie nietrzeźwości, powiadomił policję. 

Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że rzeczywiście 36-letni obywatel Ukrainy był pijany w sztok. Miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu! 

Mężczyzna został przez nich już oficjalnie zatrzymany i usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. 

Jeśli sąd przychyli się do wniosku prokuratora, mężczyzna poniesie m.in. karę kilku miesięcy pozbawienia wolności warunkowo zawieszoną na okres trzech lat, 5-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz 5000 zł świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują kierowcy, który powiadomił ich o niebezpiecznie poruszającym się aucie

Policjanci z Piekar Śląskich dziękują zgłaszającemu za zdecydowaną reakcję, która przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierującego. "Bez Pańskiej pomocy kierujący mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że takie zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia" - chwalą kierowcę z Katowic piekarscy mundurowi.

Jednocześnie policjanci przypominają, że od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". 

- Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie - mówią policjanci


Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowe samochody dla śląskiej policji

Nowe nieoznakowane radiowozy dla śląskiej policji. Zdjęcia

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy autobusu, Piekary Śląskie

Pijany kierowca autobusu zatrzymany w Piekarach Śląskich!

240999064 555471442472053 7003062092389017696 n

112 zamiast 998

Zatrzymany w sprawie napadów na sklepy, Bytom

Sprawca napadów na sklepy zatrzymany

Policja

43-letni kierowca przekroczył prędkość

Zatrzymany 21 latek

Wybił szybę w autobusie - grozi mu 5 lat więzienia

Policja

Ukradła motorower. Czeka ją nawet 5 lat więzienia