Chorzowski policjant po służbie zatrzymał piekarskiego złodzieja

Policjantem się jest, a nie bywa. To nie tylko 8-godzinna praca, ale służba przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Powyższe słowa potwierdził swoją postawą policjant z chorzowskiej drogówki, który odpoczywając na terenie piekarskich ogródków działkowych złapał złodzieja. Mężczyzna powiadomił o zdarzeniu swoich kolegów po fachu. O losie złodzieja zadecyduje teraz sąd.

Policja

30 czerwca 2021 roku na terenie jednego z ogródków działkowych przy ul. Okrzei w Piekarach Śląskich wypoczywał po służbie funkcjonariusz chorzowskiej drogówki. Mundurowy zauważył, jak mężczyzna z terenu byłej kopalni przeskakuje przez płot i wpada wprost do sąsiedniego ogródka. Policjant w mig zorientował się, że mogło dojść do kradzieży i zatrzymał podejrzanego. Funkcjonariusz powiadomił o zdarzeniu swoich kolegów po fachu. Okazało się, że przeczucie go nie myliło – 26-latek uciekał przed ochroną kopani zaraz po tym, jak próbował ukraść miedziane kable o wartości blisko 1000 zł.

Mieszkaniec Piekar Śląskich działał w warunkach recydywy i usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Jeżeli sąd przychyli się do wniosku prokuratora, 26-latek kilka najbliższych miesięcy spędzi za kratkami.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na DK 94

Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 94

Policja

43-letni kierowca przekroczył prędkość

Policja

Zatrzymano sprawce zniszczenia mienia

Zalania Piekary

Poważne skutki ulew także w Piekarach

Seniorka (zdjęcie ilustracyjne)

Oszukują seniorów na "wnuczka chorego na koronawirusa"

Akcja "Prędkość" na drogach Piekar Śląskich

76 na 82 skontrolowane auta jechały za szybko

Telefon

Stare numery policji przestaną działać