Chodniki w Piekarach Śląskich jak nowe. Skończono już prace w kilku częściach miasta

Piekary Śląskie przeprowadzają remonty chodników w kliku częściach naszego miasta. Zakończono już prace na Osiedlu Wieczorka oraz ul. Janty i Sienkiewicza na Szarleju.

Została wymieniona także nawierzchnia chodnika z dotychczasowej zniszczonej i nierównej na kostkę przy ul. Skłodowskiej-Curie na wysokości Miejskiego Przedszkola nr 15.

Obniżono również krawężnik przy przejściu dla pieszych, o co wnioskowałem na prośbę mieszkańców. Pojawiły się też płytki ostrzegawcze dla osób niedowidzących i niewidomych – wyjaśnia Łukasz Ściebiorowski, piekarski radny. Z prośbą o zainstalowanie płytek ostrzegawczych dla osób niewidzących i niewidomych zwrócił się Polski Związek Niewidomych w Piekarach Śląskich.

– Na potrzebę instalowania takich elementów w infrastrukturze miejskiej zwracałem uwagę we wniosku do Prezydent Miasta Sławy Umińskiej-Duraj, jak i podczas jednej sesji Rady Miasta – dodaje.

W ostatnich w rejonie Osiedla Powstańców Śl. wyremontowano chodnik wokół Osiedla, powstał plac zabaw i wymieniono ogrodzenie przy MP 15. Zagospodarowano teren między Żłobkiem - Szkołą i Przedszkolem na Aleję Spacerową.

Subskrybuj piekary.info

google news icon