Charytatywny bieg w lesie Dioblina – pomoc dla chorej 10-miesięcznej Oliwki

Wydarzenie odbędzie się 8 maja 2021 roku. Zmagania rozpoczną się o godzinie 6 – wtedy wystartuje pierwsza grupa uczestników. W maratonie mogą wziąć udział biegacze oraz osoby uprawiające Nordic Walking, które uiszczą opłatę wpisową w wysokości 20 zł. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Oliwki.

Biegacz

Charytatywny maraton

Organizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś. Uczestnicy mają do pokonania wyznaczoną trasę o długości około 5 km pętli. Oznacza to, że każda osoba może pokonać trasę dowolną ilość razy. Biegacze wystartują ze stadionu MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 i udadzą się do lasu Dioblina. Organizatorzy chcą by cały czas na trasie znajdowali się uczestnicy.

Aby wziąć udział w zawodach należy zgłosić swój udział na konkretną godzinę. Pierwsza grupa zacznie swoje zmagania o godzinie 6.00, zaś ostatnia wystartuje o godzinie 20.00, tak by zakończyć wydarzenie o godzinie 21.00. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy certyfikat oraz numerek startowy. Zgłoszenia są przyjmowane do 6 maja 2021 roku. Zapisy odbywają się w formie elektronicznej – link do formularzu zgłoszeniowego. Organizatorzy przyjmują zapisy na podane godziny: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00. W zawodach mogą wziąć udział również osoby niepełnoletnie, jednak muszą się one znajdować pod opieką osoby dorosłej. W dniu zawodów należy również uiścić opłatę startową w kwocie 20 zł. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na leczenie Oliwki.

Istotne dokumenty dotyczące maratonu:

Regulamin

Oświadczenie uczestnika

Oświadczenie osoby niepełnoletniej

Mała Oliwka potrzebuje naszej pomocy

10-miesięczna Oliwka Hyla choruje na SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni. Jest to rzadka choroba genetyczna, która objawia się ciężkim i postępującym osłabieniem mięśni. Osoby chorujące na SMA1 mają ogromne trudności z poruszaniem się, przełykaniem i oddychaniem. W ostateczności prowadzi do całkowitego paraliżu, a nawet do śmierci. 10-miesięczna dziewczynka nie jest w stanie samodzielnie podnieść główki, nie ma również siły by poruszyć nóżkami. Choroba cały czas postępuję, a jedyną szansą na polepszenie stanu zdrowia małej dziewczynki jest terapia genowa. Nie jest ona jednak refundowana przez NFZ, dlatego też rodzice Oliwki założyli zbiórkę pieniędzy a portalu Fundacji Siepomaga. Link do zbiórki znajdziemy TUTAJ.

fot. Jenny Hill on Unsplash

Subskrybuj piekary.info

google news icon