Charytatywny bieg Pomagamy Durś odbędzie się już w najbliższą niedzielę!

Chyba każdy napotkał kiedyś na swej drodze radosnego biegacza w koszulce Lecymy Durś. Grupa ludzi w różnym wieku, każdego dnia stara się popularyzować bieganie. Nie zapominają także o tym, by pomagać innym.

Pomagamy Durś

Już w najbliższą niedzielę, 17 października odbędzie się V Charytatywny Bieg Pomagamy Durś. Dochód z zawodów zostanie przekazany podopiecznym Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich.

V Charytatywny Bieg Pomagamy Durś - zapisy

Chętni, którzy chcą wziąć udział w sportowej rywalizacji mogą jeszcze zapisywać się do udziału w akcji. Zapisy online prowadzone są tutaj. Dołączyć można także w dniu zawodów, zapisując się w biurze. Bieg organizowany jest przez stowarzyszenie wspólnie z MOSiRem i WTZ.

Trasa i dystanse

Impreza rozpoczyna się 17 października o godz. 13:00 dla biegaczy oraz o 13:05 dla zawodników z kijkami. Dystanse dla dzieci będą odbywały się od godziny 11:00. Start i meta usytuowane będą na stadionie przy ul. Olimpijskiej 3. Wszyscy dorośli uczestnicy będą mieli do pokonania 5 kilometrów. Trasa poprowadzi przez las Dioblina. Dla dzieci przygotowano dystanse 200, 400 lub 600 metrów w zależności od rocznika.

Sportowe wydarzenia w naszym mieście cieszą się dużą popularnością, podobnie jak sami entuzjaści sportu zrzeszeni w piekarskim stowarzyszeniu...

Stowarzyszenie Lecymy Durś

Co mówią o sobie sami biegacze? Na ich stronie internetowej możemy przeczytać:

Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, których łączy wspólna pasja jaką jest bieganie oraz nordic walking. Dzięki niej spędzamy wspólnie czas na treningach i zawodach sportowych. W większości mieszkamy i biegamy w okolicach miasta Piekar Śląskich, ale nie tylko. Drzwi naszego stowarzyszenia są otwarte dla wszystkich, którzy chcą prowadzić aktywny tryb życia. Jesteśmy grupą biegową , której za datę powstania przyjmuje się początek roku 2017 , zarazem jednym z najszybciej rozwijających się stowarzyszeń sportowych na Śląsku.

Subskrybuj piekary.info

google news icon