Charytatywny bieg Pomagamy Durś odbędzie się już w najbliższą niedzielę!

Chyba każdy napotkał kiedyś na swej drodze radosnego biegacza w koszulce Lecymy Durś. Grupa ludzi w różnym wieku, każdego dnia stara się popularyzować bieganie. Nie zapominają także o tym, by pomagać innym.

Pomagamy Durś

Już w najbliższą niedzielę, 17 października odbędzie się V Charytatywny Bieg Pomagamy Durś. Dochód z zawodów zostanie przekazany podopiecznym Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich.

V Charytatywny Bieg Pomagamy Durś - zapisy

Chętni, którzy chcą wziąć udział w sportowej rywalizacji mogą jeszcze zapisywać się do udziału w akcji. Zapisy online prowadzone są tutaj. Dołączyć można także w dniu zawodów, zapisując się w biurze. Bieg organizowany jest przez stowarzyszenie wspólnie z MOSiRem i WTZ.

Trasa i dystanse

Impreza rozpoczyna się 17 października o godz. 13:00 dla biegaczy oraz o 13:05 dla zawodników z kijkami. Dystanse dla dzieci będą odbywały się od godziny 11:00. Start i meta usytuowane będą na stadionie przy ul. Olimpijskiej 3. Wszyscy dorośli uczestnicy będą mieli do pokonania 5 kilometrów. Trasa poprowadzi przez las Dioblina. Dla dzieci przygotowano dystanse 200, 400 lub 600 metrów w zależności od rocznika.

Sportowe wydarzenia w naszym mieście cieszą się dużą popularnością, podobnie jak sami entuzjaści sportu zrzeszeni w piekarskim stowarzyszeniu...

Stowarzyszenie Lecymy Durś

Co mówią o sobie sami biegacze? Na ich stronie internetowej możemy przeczytać:

Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, których łączy wspólna pasja jaką jest bieganie oraz nordic walking. Dzięki niej spędzamy wspólnie czas na treningach i zawodach sportowych. W większości mieszkamy i biegamy w okolicach miasta Piekar Śląskich, ale nie tylko. Drzwi naszego stowarzyszenia są otwarte dla wszystkich, którzy chcą prowadzić aktywny tryb życia. Jesteśmy grupą biegową , której za datę powstania przyjmuje się początek roku 2017 , zarazem jednym z najszybciej rozwijających się stowarzyszeń sportowych na Śląsku.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Biegamy dla Olka w Piekarach Śląskich

Jak wyglądał Bieg dla Olka w Piekarach Śląskich?

Piekary Śląskie, bieg charytatywny

Biegamy dla Olka. Charytatywne wyzwanie sportowe

Bieg Trzeźwości oraz Marsz Nordic Walking

IV Piekarski Bieg Trzeźwości oraz Marsz Nordic Walking

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Koleje Śląskie

Koleje Śląskie - weź udziału w badaniu satysfakcji pasażera!

Kopalnia Soli w Bochni

Dlaczego warto odwiedzić Kopalnię Soli w Bochni

Bieg

Biegowe rywalizacje w naszym mieście