Charytatywny bieg dla Lenki w nowej formule

Termin wydarzenia, z powodu obostrzeń, już kilkakrotnie się zmienił. Lenka potrzebuje natychmiastowej pomocy, więc organizatorzy postanowili zmienić formułę biegu w taki sposób, by mógł on się odbyć pomimo restrykcji. Poznajmy szczegóły akcji.

001bieg

21 listopada miał się odbyć 12 godzinny maraton biegowy i marsz Nordic Walking. Zawodnicy mieli zmierzyć się z około 5 km trasą. Każdy uczestnik w wyznaczonym terminie mógł pokonać pętlę dowolną ilość czasu. Maraton miał rozpocząć się na stadionie MOSiR-U przy ul. Olimpijskiej 3 i przebiegać przez las Dioblina. Każdy uczestnik, w dniu biegu miał uiścić opłatę startową w kwocie 20 zł. Wydarzenie, ze względów na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa, nie odbyło się. Ta sama sytuacja dotyczyła również późniejszych terminów akcji. W końcu Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Piekarach Śląskich postanowił zmienić formułę biegu.

Maraton w nowej odsłonie

Codziennie wielu ludzi uprawia sport. Dbając o swoje zdrowie możemy przy tym wspomóc leczenie ciężko chorej Lenki. W zabawie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Każda osoba ma za zadanie pokonać wybrany przez siebie dystans do 14 lutego (bieg lub Nordic Walking). W liczeniu kilometrów pomogą darmowe aplikacje sportowe (np. Endomondo). Zdjęcia i screeny swoich poczynań należy regularnie wysyłać na adres e-mail: sportpiekary@mosir.piekary.pl. Kilometry sumują się, więc nie trzeba od razu zrealizować całego założenia. Akcja nie ma charakteru konkursu, aczkolwiek uczestnicy, którzy udokumentują największą ilość km, zostaną nagrodzeni medalami (dorośli - min 20 km, dzieci - min 10 km). Za każde przebiegnięte 5 km należy wpłacić na konto Lenki 5 zł (10km = 10zł, 15km = 15zł, 20km = 20zł itd). Darowizn dokonujemy na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobom Nowotworowym, ul. Przybyszewskiego 47, 01-849 Warszawa, nr konta 08 1240 1066 1111 0000 0006 1694 z dopiskiem: Lena Popenda.

Mała wojowniczka

Akcja została specjalnie zorganizowana by pomóc 9-letniej Lence w walce z poważną chorobą. Dziewczynka zachorowała w październiku i obecnie leczy się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Lenka przeszła już trzy zabiegi, a teraz rozpoczęła leczenie w postaci nowoczesnej immunoterapii. Ta metoda jest bardzo kosztowną formą leczenia. Dziewczynka potrzebuje przynajmniej rocznej terapii.

Subskrybuj piekary.info

google news icon