Charytatywna zbiórka na rzecz Dariusza Cichonia - powrót do życia po walce z rakiem

Mężczyzna w 2017 roku nagle poczuł ostry ból w ręce. Stopniowo zaczął tracić nad nią władzę. Diagnoza okazała się miażdżąca - kostniakomięsak. Jeszcze bardziej bolesna była decyzja o amputacji ręki. Teraz Dariusz Cichoń chce wrócić do normalnego życia, a pomóc mu w tym może mikroelektryczna proteza.

M m big 66e795fa f018 4bad 9a99 da8291ec1f57

Dariusz Cichoń przez całe życie był bardzo aktywnym człowiekiem. Choroba przyszła nagle, bez zapowiedzi i wywróciła jego życie o 180 stopni. Mężczyzna na początku nie domyślał się, że ból w ręce może oznaczać raka. Dariusz stanął jednak do walki, nie załamał się. Poddał się leczeniu. Chemioterapia nie przyniosła jednak oczekiwanego efektu. Jedyną opcją była wtedy amputacja kończyny. To był kolejny cios dla mężczyzny. Kolejny raz Dariusz Cichoń stawił czoła problemom i poddał się amputacji. Życie bez ręki nie jest jednak łatwe. Mężczyzna na każdym kroku musi borykać się z wyzwaniami, które dla pełnosprawnych osób są niczym błahostki. Jedyną opcją na powrót do normalności jest zakup mikroelektrycznej protezy ręki. Ta jednak sporo kosztuje. Dofinansowanie z PFERON obowiązuje tylko do 20 marca, więc czasu zostało bardzo mało. Po tym okresie suma nabycia protezy mocno wzrośnie.

Biorąc pod uwagę powyższe, utworzono zrzutkę pieniędzy, która umożliwi zakup protezy dla Dariusza Cichonia. Czasu zostało niewiele, ale już nie raz mieszkańcy Piekar Śląskich udowodnili, że czas nie gra roli w osiągnięciu celu. Link do zrzutki znajdziemy TUTAJ.

Subskrybuj piekary.info

google news icon