Challenge dla młodych czytelników. Wyzwanie stawia Biblioteka w Piekarach Śląskich

Przed uczniami podstawówek ciekawe zadanie. MBP w Piekarach Śląskich proponuje czytelnicze ćwiczenia. Dla osób, którym uda się wykonać część z nich, przewidziano nagrody.

Biblioteka piekary śląskie konkurs dzieci

Wakacyjne wyzwanie czytelnicze

Lato już w pełni, a najmłodsi cieszą się dużą ilością czasu wolnego. Jednak z pewnością wielu rodziców zdążyło już usłyszeć tradycyjne stwierdzenie: "Ale mi się nuuudzi!". Z pomocą przychodzi filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich. Proponuje zadanie, które nie tylko wypełni dni bez zajęć dydaktycznych, ale także przyzwyczai do spędzania czasu z książką.

- Przez całe wakacje zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w naszym czytelniczym wyzwaniu. Celem akcji jest utrwalenie nawyków czytelniczych i doskonalenie umiejętności czytania w kreatywny sposób, poprzez zabawę. Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat. Wyzwanie polega na wybraniu z listy lub stworzeniu własnych wyzwań czytelniczych - tłumaczą inicjatorzy przedsięwzięcia.

Na stronie internetowej MBP dostępny jest arkusz do wydrukowania. Znajduje się na nim kontur słoika oraz muszelki z zadaniami. Uczestnik wybiera, które wyzwanie chce danego dnia zrealizować, wykonuje je przez minimum 30 minut, a następnie nakleja muszelkę na pojemnik. Z gotową pracą może przyjść do biblioteki i odebrać nagrodę do 1 września. Wyzwania udokumentowane na zdjęciach zostaną dodatkowo wyróżnione.

Subskrybuj piekary.info

google news icon