Bytomska w Piekarach Śląskich nareszcie gotowa. Niedługo wróci normalny ruch drogowy

Przebudowa ulicy Bytomskiej nareszcie zakończona! Jak poinformował nas Urząd Miasta Piekary Śląskie, ruszyła właśnie ruszyła procedura odbiorów. Niebawem zostanie przywrócony normalny ruch drogowy.

Właśnie zakończyła się przebudowa ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Prace remontowe zakończyły się zgodnie z terminem, czyli 16 listopada. Jak poinformował nas Urząd Miasta Piekary Śląskie, obecnie rusza procedura odbiorów, która ma potrwać kilka dni. Po tym czasie normalny ruch drogowy na tym odcinku ma znów zostać przywrócony.

– Nadal w obie strony będą funkcjonować dwa pasy ruchu, zlikwidowano wysepki z wyjątkiem jednej. Nowa nawierzchnia została ułożona od ronda Kopalni Julian do skrzyżowania ul. Wyszyńskiego i Miarki. W drugim etapie wykonana zostanie też zatoczka autobusowa w rejonie Kauflandu – wyjaśnia nam Wojciech Maćkowski, rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Piekary Śląskie.

Przypomnijmy, że całość inwestycji opiewa na kwotę ponad 600 tys. zł. Piekary Śląskie otrzymały na przebudowę ul. Bytomskiej dofinansowanie w ramach programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności” z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości 285.000 zł.

Subskrybuj piekary.info

google news icon