Był mentorem i inspiracją dla szczypiornistów. W sobotę II Memoriał im. Mariusza Gracki

Mariusz Gracka jako trener piłki ręcznej był mentorem i inspiracją dla wielu młodych zawodników. Z juniorami MKS Olimpia Piekary Śląskie zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. W sobotę II memoriał ku jego pamięci.

fot. Śląski Związek Piłki Ręcznej
Mariusz gracka

W najbliższą sobotę (9 września) w hali MOSiR „Olimpia” przy ul. Jerzego Ziętka 60 w Piekarach Śląskich odbędzie się II Memoriał im. Mariusza Gracki.

Mariusz Gracka przez lata swojej pracy wpisał się w historię lokalnego sportu. Jako trener piłki ręcznej był mentorem i inspiracją dla wielu młodych zawodników. Od lat 80-tych związany był z MKS Olimpia oraz Akademickim Zespołem Szkół, gdzie prowadził klasy mistrzostwa sportowego, odnosząc przy tym liczne sukcesy. Z juniorami MKS Olimpia Piekary Śląskie w 2016 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Zmarł niespodziewanie 18 grudnia 2021 roku w wieku 58 lat.

Program Memoriału:

  • 8:30 - Turniej Drużyn Dziecięcych,
  • 15:00 - Mecz I Drużyny Seniorów Ligi Centralnej.

Organizator imprezy - MKS Olimpia - zaprasza wszystkich miłośników piłki ręcznej oraz przede wszystkim wychowanków i byłych zawodników Mariusza Gracki. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon