Budżet Piekar Śląskich na 2022 rok. Co postanowiły władze samorządowe?

Wczoraj, 16 grudnia, Rada Miejska przyjęła uchwałę dotyczącą przyszłorocznego budżetu. Wiemy już, jakie wydatki poniesie gmina.

Budżet miasta 2022

Planowane dochody wyniosą ponad 313 000 000 złotych. Z kolei wydatki szacowna są na 349 800 000 złotych.

16 radnych opowiedziało się za uchwałą, 6 osób wstrzymało się od głosu. Przyjęto także Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2022-2049. Jak stwierdzają przedstawiciele Urzędu Miasta, pozwoli ona na zrealizowanie wielu oczekiwanych w 2022 roku zadań.

Inwestycje 2022

Wśród zaplanowanych na przyszły rok projektów znajdziemy między innymi:

  • rozpoczęcie budowy obiektu sportowo – rekreacyjnego w rejonie ul. Solidarności - budowa basenu i hali sportowej
  • budowa i rozbudowa infrastruktury dróg: ul. Jesienna, ul. Ustronna, ul. Stawowa, ul. Kościelna, ul. Chabrowa, ul. Konwaliowa, ul. Groszkowa, ul. Radzionkowska, ul. Cicha, ul. Darwina, ul. Jasna, ul. Kawalca
  • termomodernizacja Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 przy ul. Bytomskiej
  • kontynuacja budowy systemu ścieżek rowerowych
  • termomodernizacje placówek oświatowych
– Bardzo dziękuję za podjęcie uchwały budżetowej. Dla nas wszystkich odpowiedzialnych za przygotowanie budżetu na 2022 rok jest to wyjątkowo ważne wydarzenie. Dziękuję tym radnym, którzy podnieśli rękę za budżetem, bowiem jest to akt odwagi i brania współodpowiedzialności za miasto i jego rozwój. Łatwiej jest być z boku, nie angażować się, wstrzymywać się i krytykować. O wiele trudniej jest podejść do sprawy budżetu konstruktywnie, a następnie wspólnie pracować dla mieszkańców Piekar Śląskich - mówiła Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.
- Rolą prezydenta nie jest skarżyć się na trudności, ale odważnie kontynuować zapoczątkowane zadania i inwestycje. Dziękując Państwu radnym, chcę jednocześnie ponownie zachęcić do wspólnej pracy na rzecz Piekar Śląskich – powiedziała po głosowaniu Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich - dodawała.

Subskrybuj piekary.info

google news icon